Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

ОПЗЖ вимагає притягнути до кримінальної відповідальності голову Донецької ВЦА Кириленка і голову Луганської ВЦА Гайдая та скасувати злочинну заборону виборів

Народний депутат від «Опозиційної платформи ‒ За життя» Василь Німченко звернувся до директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника з депутатським запитом, в якому повідомляє про скоєння злочинів, пов'язаних із виборчим процесом в Україні.

8 серпня 2020 року ЦВК ухвалила постанову «Про неможливість проведення перших виборів депутатів окремих сільських, селищних, міських рад Донецької і Луганської областей та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року».

Як підставу для ухвалення постанови комісія вказала надані головою Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павлом Кириленком і головою Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергієм Гайдаєм висновки про неможливість підготовки та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.

Ці дії мають ознаки вчинення злочинів, передбачених статтями 109, 157, 161, 364 КК України.

На підтвердження своїх слів Василь Німченко звертає увагу на такі законодавчі акти, а також факти. Так, відповідно до статті 7 Конституції в Україні визнається і гарантується місцеве самоврядування. Громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Крім того, громадяни користуються рівним правом доступу до державної служби, а також до служби в органах місцевого самоврядування.

Очевидно, вказує Німченко, що в Україні станом на 8 серпня 2020 року військовий або надзвичайний стан не вводився і на сьогодні ситуація з безпекою на лінії зіткнення стабільна. Це свідчить про прямий умисел з боку посадових осіб ВЦА Донецької та Луганської областей із блокування формування органів місцевого самоврядування на цих територіях та їхні особисті корисливі мотиви, оскільки, коли почне роботу місцева рада, повноваження цивільно-військових адміністрацій припиняються. Отже, йдеться про конфлікт інтересів з можливою корупційною складовою.

За таких обставин у діях посадових осіб ВЦА, які надали необґрунтовані висновки про неможливість організації проведення місцевих виборів та позбавили виборчого права сотні тисяч громадян України, містяться ознаки злочину, передбаченого статтею 157 КК України.

Донецька та Луганська ОВЦА, надавши ЦВК сфальсифіковані висновки про неможливість організації проведення місцевих виборів, по суті, вдалися до дискримінації громадян України, які проживають на цих територіях, і позбавлення їх права управління державними справами.

Василь Німченко вважає, що вчинення таких дискримінаційних дій перебуває в причинно-наслідковому зв'язку з даними соцопитувань, які свідчать про непідтримку громадянами провладної політичної сили.

Йдеться про скоєння злочину, який передбачений частиною другою статті 161 КК України і полягає у встановленні обмежень виборчих прав за ознаками політичних переконань і місця проживання.

Таким чином, Павло Кириленко та Сергій Гайдай, надавши висновки про неможливість проведення місцевих виборів на окремих територіях областей, відкрито і цинічно пролобіювали свої інтереси щодо продовження функціонування військово-цивільних адміністрацій, які фактично знаходяться у прямому підпорядкуванні Президента України, а він є лідером політичної сили, що перебуває при владі. За таких обставин у діях посадових осіб цивільно-військових адміністрацій містяться кваліфікуючі ознаки кримінального злочину, передбаченого частиною першою статті 364 КК України («Зловживання владою або службовим становищем»).

Зловживаючи владою і службовим становищем, Кириленко і Гайдай позбавили виборчого права сотні тисяч громадян України, що є злочином, передбаченим статтею 157 КК України («Перешкоджання здійсненню виборчого права»), і завдали істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам громадян, державним і суспільним інтересам.

З огляду на зазначене Німченко просить внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за фактом вчинення Кириленком, Гайдаєм та окремими причетними посадовими особами ЦВК злочинів, передбачених статтями 109, 157, 161, 364 КК України (захоплення державної влади, перешкоджання здійсненню виборчого права, порушення рівноправності громадян (дискримінація) за ознаками політичних переконань, місця проживання, зловживання владою, службовим становищем), і провести досудове розслідування.

Крім того, Німченко вимагає вжити невідкладних заходів процесуального характеру для припинення здійснення цих злочинів, скасування незаконного рішення ЦВК і відновлення порушених виборчих прав громадян.

Опубліковано: 14 серпня 2020
×
Приєднатися