Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ вимагає прийняти закон про парламентську опозицію

Відповідний законопроект вже зареєстровано у Верховній Раді.

Як зазначається у документі, прийняття закону про парламентську опозицію дозволить врегулювати правові відносини у сфері здійснення опозиційної діяльності у Верховній Раді, визначити місце парламентської опозиції у функціонуванні суспільства та держави, окреслити принципи, за якими будуються відносини між коаліцією депутатських фракцій та парламентською опозицією, забезпечити законодавчі гарантії діяльності опозиційних сил, представлених у Верховній Раді. 

Зокрема, законопроект передбачає закріплення в календарному плані Верховної Ради дня опозиції, порядок денний якого будуть формувати опозиційні фракції. Крім того, пропонується передати опозиції керівництво контрольними комітетами парламенту – регламентним, з питань свободи слова, інформаційної політики та прав людини.

Конструктивна діяльність парламентської опозиції у демократичних державах забезпечує конкуренцію альтернативних напрямів розвитку та діяльності різних сфер суспільного життя і залежить, зокрема, від рівня її формальної інституалізації та можливості впливу на законодавчий процес.

У зв’язку з цим для забезпечення належного виконання своїх функцій опозицією необхідно та вкрай важливо на законодавчому рівні прописати дієві гарантії діяльності парламентської опозиції у Верховній Раді України, - зазначають у представленому законопроекті депутати від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Опубліковано: 23 вересня 2019
×
Приєднатися