Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ вимагає надати соціальну підтримку постраждалим від військових дій мирним громадянам

Про це йдеться у зареєстрованому фракцією ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ законопроекті № 1115 про статус і соціальний захист мирних (цивільних) громадян, які постраждали внаслідок бойових дій чи збройних конфліктів.
Сьогодні держава на законодавчому рівні не забезпечує питання соціального захисту тих людей, які не брали участі у бойових діях чи збройних конфліктах, отримали інвалідність, поранення та інші ушкодження здоров’я; членів сімей тих громадян, які загинули або померли внаслідок збройного конфлікту.

У той же час, за оцінкою Моніторингової місії ООН  на початок червня 2019 року, в Україні налічується більш ніж 5 млн. 200 тис. мирних громадян, які фізично, матеріально чи психологічно постраждали від збройного конфлікту на сході України. Серед них – майже 1,4 млн вимушених переселенців з Донбасу (а це понад 230 тис. дітей і понад 40 тис. людей з інвалідністю), значна кількість жителів населених пунктів уздовж лінії зіткнення, які потерпають від відсутності нормальних умов для життя.

Закон передбачає відшкодування мирним громадянам вартість нерухомого майна, яке зруйноване внаслідок бойових дій; вартість робіт з відновлення пошкодженого нерухомого майна, у тому числі здійснених громадянами за власний рахунок; оплату вартості проїзду до нового місця проживання і витрат на перевезення майна.

Після ухвалення законопроекту держава гарантуватиме громадянам відшкодування шкоди за ушкодження здоров'я або втрату працездатності;  втрату годувальника, якщо його смерть є наслідком бойових дій чи збройних конфліктів.

Опубліковано: 13 вересня 2019
×
Приєднатися