Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ: Недоторканість має бути знята і з президента, і з суддів

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ пропонує зробити рівними перед законом всіх учасників владної вертикалі — не тільки народних депутатів, а й президента та суддів. Альтернативний законопроект підготовлено депутатами-опозиціонерами. Ним пропонується внести відповідні зміни до статей 105, 126 та 149 Конституції України.

Нагадаємо, 3 вересня 2019 р. Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)», яким виключається положення, відповідно до якого народні депутати без згоди Верховної Ради не можуть бути притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані.

У той же час питання скасування недоторканності президента та суддів досі залишається невирішеним. Суспільна думка з цього приводу свідчить, що гарантії недоторканності президента та суддів є невиправданими та по суті перетворилисяна гарантії їх безкарності.

Крім того, будь-який вид імунітету порушує принцип рівності перед законом як ключового компоненту верховенства права; мотивує осіб, що вчинили злочин, бути обраними та сприяє корупції.

Прийняття даного законопроекту забезпечить системність, повноту, чіткість і несуперечливість конституційного регулювання суспільних відносин та зніме напругу у суспільстві у питанні недоторканості влади.

Опубліковано: 20 вересня 2019
×
Приєднатися