Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ є беззаперечним лідером електоральної підтримки на Донбасі

Майже 60% жителів Донецької та Луганської областей на місцевих виборах готові проголосувати за ОПОЗИЦІЙНУ ПЛАТФОРМУ – ЗА ЖИТТЯ. Такими є результати дослідження, проведені компанією «Українська соціологічна група» у Донецькій та Луганський областях з 2 по 13 вересня 2020 р. серед населення, яке мешкає на підконтрольній території.

Згідно опитування, на виборах до міських і районних рад Донецької та Луганської областей ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ лідирує з суттєвим відривом.

Так, якби на момент опитування відбувалися місцеві вибори, то у Донецькій області ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ отримала б 58,4%. За нею йдуть «Блок Вадима Бойченка» (10,7%) і «Слуга народу» (10,0%). Інші партії мають менше 5,0% прихильників.

У Луганській області на місцевих виборах ОПОЗИЦІЙНУ ПЛАТФОРМУ – ЗА ЖИТТЯ готові підтримати 54,7% респондентів. «Слугу народу» – 24,7%, «Наш Край» – 8,9%, «Європейську солідарність» – 5,2%. У інших партій менше 5,0% прихильників.

Також, за результатами соцдослідження, населення Донбасу дуже критично оцінює ситуацію в країні. Три чверті опитаних жителів Донецької області (74,8%) вважають, що керівництво країни веде Україну «однозначно в неправильному напрямі» або «скоріше в неправильному напрямі». Серед жителів Луганської області такої думки дотримуються 71,5% опитаних.

Ситуація в регіоні характеризується респондентами як вкрай неблагополучна. Переважна більшість жителів Донецької області (84,0%) оцінюють соціально-економічну ситуацію в своїй області як «погану» або «скоріше погану». Серед респондентів Луганської області 93,4% охарактеризували ситуацію в області як «погану», ще 4,5% – як «скоріше погану».

Населення Донецької та Луганської області переважно негативно сприймає роботу Володимира Зеленського на посаді Президента України. Більшість (65,6%) опитаних жителів Донецької області оцінює діяльність Володимира Зеленського «негативно» або «скоріше негативно». Серед респондентів Луганської області тою чи іншою мірою негативно характеризують роботу теперішнього президента 56,7%.

Керівництво обласних держадміністрацій не користується популярністю серед місцевих жителів. Тільки 7,8% опитаних мешканців Донецької області позитивно оцінили роботу Павла Кириленка на посаді голови Донецької обласної державної адміністрації. Серед респондентів Луганської області прихильно охарактеризували роботу голови Луганської ОДА Сергія Гайдая 1,4% опитаних.

В Донецькій області було опитано 1000 респондентів віком від 18 років і старше. Вибірка репрезентує доросле населення Донецької області (підконтрольні території) за основними соціально-демографічними ознаками. Метод опитування – індивідуальне інтерв'ю («віч-на-віч») за місцем проживання респондента (на дому). Статистична похибка не перевищує 3,0%.

В Луганській області було опитано 800 респондентів віком від 18 років і старше. Вибірка репрезентує доросле населення Луганської області (підконтрольні території) за основними соціально-демографічними ознаками. Метод опитування – індивідуальне інтерв'ю («віч-на-віч») за місцем проживання респондента (на дому). Статистична похибка не перевищує 3,5%.

Дослідження проведене на замовлення Інформаційного агентства «Українські Новини».

Опубліковано: 28 вересня 2020
×
Приєднатися