Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ разом з ветеранами відзначила річницю визволення Харківщини від фашистів

Внесок ветеранів Великої вітчизняної війни в історію України неоціненний. Про це сказав заступник керівника Харківської регіональної парторганізації «опозиційної платформи – ЗА ЖИТТЯ» Олександр Дорожко на зустрічі з представниками різних ветеранських організацій на честь 76-ї річниці визволення Харківської області від німецько-фашистських загарбників.

«20 вересня – особлива дата в серцях жителів нашої області. Після запеклих боїв у цей день в 1943 році наша область була звільнена. Це стало переломним моментом в ході найбільш кровопролитної війни в історії людства. Громадяни багатьох національностей звільняли від нацистів нашу землю, міста Європи. І це – справжній подвиг в ім'я миру на землі, – сказав Олександр Дорожко, звертаючись до ветеранів. – Відстоявши рідну землю, ви відновлювали наші села і міста з руїн, будували нові підприємства, створювали інфраструктуру. І ваше безприкладне служіння Вітчизні – приклад не тільки для нас, але й майбутніх поколінь».

Павло Холоша, артилерист, учасник визволення Харкова і Києва, розповів учасникам зустрічі, якими зусиллями звільнялися вулиці рідного Харкова: Клочківська, Сумська, перетворені на руїни житлові будинки. Як був поставлений прапор Перемоги на будівлі знаменитого Держпрому.

Тетяна Шихова поділилася спогадами про свого батька, Михайла Кошкіна, генерального конструктора легендарного танка Т-34, який став грізною зброєю у війні з фашистами. Розповіла про те, як дітище конструктора призвело до загальної Перемозі і як, переправляючи створений ним танк до Москви, він захворів на пневмонію і не зміг перемогти хворобу.

А розповідь Клавдії Чуковіч, у 15 років вигнаної до Німеччини, в'язня кількох концтаборів, яка дивом залишилася в живих і була звільнена Червоною армією в концтаборі «Равенсбрюк», продовжив підполковник, танкіст Володимир Шляхов. Він передав фотографії, що відобразили наслідки катувань і загибель ні в чому не винних людей в концтаборі, де побував після війни.

«Ми в неоплатному боргу перед нашими ветеранами, кожен з нас, а перш за все – держава, яка сьогодні не знаходить можливості забезпечити їм гідне існування, повагу і підтримку, – підкреслила керівник громадської приймальні Ірина Хижняк. – Але ж з кожним роком цих героїв стає все менше. І скоро настане час, коли ми з гордістю будемо говорити: «Я бачив справжнього ветерана-визволителя». Саме тому партійна приймальня народного депутата Юрія Бойка ініціювала проект «Золоті імена», в рамках якого ми будемо зустрічатися з людьми, які золотими літерами вписали свої імена в героїчний літопис нашої країни і регіону. Зберегти їхні спогади для нащадків – наш святий обов'язок».

Опубліковано: 22 вересня 2019
×
Приєднатися