Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

ОП-ЗЖ звернулася до КС щодо неконституційності закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад»

Фракція ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ звернулася до Конституційного Суду з поданням щодо відповідності Конституції Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» і просить розглянути його як невідкладне.

Як зазначають автори клопотання, «пункт шостий частини першої статті 4, частина третя статті 11 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» порушує Конституцію України».

Зокрема, пункт шостий частини першої статті 4, частина третя статті 11 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», які встановлюють, що добровільне об’єднання територіальних громад має здійснюватися відповідно до перспективних планів, затвердження яких належить до одноособових повноважень виконавчої гілки влади, не відповідають статті 7, частинам першій, другій статті 8, частинам другій, третій статті 22, частині четвертій статті 140 Конституції України та є неконституційними.

«Таким чином, наразі декларується жорстке дотримання пропонованих виконавчою гілкою влади перспективних планів формування територій громад. Такий безальтернативний та безкомпромісний підхід не лише нівелює поняття добровільності і порушує положення статті 140 Конституції України, відповідно до якої місцеве самоврядування є правом територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України, а й саме поняття місцевого самоврядування як конституційно-правового інституту», – зазначається у поданні.

З метою запобігання подальшим негативним правовим наслідкам від застосування цього Закону, народні депутати від ОП-ЗЖ просять визнати конституційне провадження у справі за даним конституційним поданням невідкладним.

Опубліковано: 16 жовтня 2020
×
Приєднатися