Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Олег Волошин взяв участь у зустрічі зі співдоповідачами Моніторингового комітету ПАРЄ

У понеділок, 5 червня, у Верховній Раді відбулася зустріч членів Постійної делегації ВРУ в Парламентській асамблеї Ради Європи зі співдоповідачами Комітету ПАРЄ з питань дотримання обов'язків і зобов'язань державами-членами Ради Європи Альфредом Хеером і Біргіром Торарінссоном.

Як зазначив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Олег Волошин, питаннями на яких акцентувала увагу опозиція були: свобода слова в Україні, блокування роботи Конституційного Суду, порушення прав національних меншин.

«Ситуація зі свободою слова, закриття телеканалів, резонансні вбивства журналістів, що не розслідувані до сих пір - такі теми були підняті ОП-ЗЖ під час зустрічі з представниками ПАРЄ. Обстріл будівлі телеканалу «112 Україна» з гранатомету, напади на журналістів - це прямий наслідок повного імунітету крайніх правих націоналістичних угруповань, які відчувають свою безкарність за скоєні злочини, в т.ч. і за вбивства», - підкреслив Олег Волошин.

Що стосується блокування з боку влади роботи Конституційного суду, то, як зазначив на зустрічі зі співдоповідачами Моніторингового комітету ПАРЄ народний депутат, - це пряме порушення принципу верховенства права.

«Президент не має права блокувати роботу Конституційного Суду на підставі того, що вердикти, які винесені КСУ, не подобаються особисто президенту. Якщо президент особисто визначає які рішення «хороші», а які «погані» - то це не має нічого спільного з демократією та верховенством права, а більше схоже на диктатуру. При цьому влада не готова до будь-яких критичних оцінок з боку європейців», - підкреслив Олег Волошин.

Візит представників Моніторингового комітету ПАРЄ триватиме в Україні до 7 липня. Заплановано низку зустрічей з главами та членами профільних комітетів Верховної Ради, громадськістю та експертами.

Опубліковано: 5 липня 2021
×
Приєднатися