Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Микола Войтенко: Якщо зараз не підтримати вітчизняне машинобудування, через рік-два рятувати буде нічого

За підсумками першого півріччя 2020 року серйозних збитків зазнало українське машинобудування. І якщо в 2013 році воно займало в структурі виробництва 18-20%, то зараз - всього 7-8%. Для Сумщини це питання болюче, тому що колись бюджетоутворюючі і відомі далеко за межами області потужні промислові гіганти нині практично зупинені. Про це заявив депутат обласної ради від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Микола Войтенко.

Він вважає, що, якщо підприємства не отримають термінової державної підтримки, то через рік-два рятувати буде нічого.

«На жаль, влада і минула, і нинішня, не підтримує розвиток економіки. За вказівкою іноземних кураторів підприємства розвалюються, державні замовлення йдуть за кордон, обладнання імпортується. Замість того, щоб впроваджувати антикризові механізми, нові стимули для економіки, підтримувати промисловість, створювати робочі місця і наповнювати бюджети всіх рівнів, - ця влада бере все нові і нові кредити, втягуючи Україну в боргову кабалу на довгі десятиріччя», - заявив Микола Войтенко.

Як зазначає керівництво Сумського НВО, виконувати державні замовлення і, відповідно, наповнювати бюджет вітчизняні підприємства здатні - вони для цього мають і технічні можливості, і досвід. Але їм не дають такої можливості. Один з таких прикладів: тендер на виготовлення газової арматури, до участі в якому сумське підприємство не допустили. Пояснили, що він не має референцій в країнах Євросоюзу та США.

«Все, що робить нинішня влада - це лобіювання європейських компаній щодо постачання обладнання для нашої газотранспортної системи. Ми традиційно поставляли і продовжуємо поставляти такого роду обладнання для всіх країн СНД і можемо зробити будь-яку систему. Ми маємо референції, великий досвід поставок, у нас дуже сильний конструкторський склад, який може дати професійну рекомендацію. Але нас не допускають до тендерів і, по суті, забороняють підтримувати власне виробництво», - говорить перший заступник генерального директора АТ «СМНВО-ІНЖИНІРИНГ», депутат Сумської облради від ОП-ЗЖ Андрій Грек.

Опозиціонери переконані, що, перш за все, слід розробити комплексну промислову політику на 10-15 років, якій у нас поки немає. Для цього потрібна лише воля уряду і місцевої влади. Але зараз надія залишається тільки на опозицію, в команді якої багато досвідчених управлінців, промисловців, які знають, як вивести реальний сектор економіки з кризи. Тому що нинішня влада поки показує свою повну неспроможність і підконтрольність Заходу.

«Потрібен цілий законодавчий комплекс з порятунку машинобудівної галузі, доступне кредитування, інвестиції і норми про податкову підтримку. Необхідна як державна, так і регіональна програми по кожному окремому підприємству. Щоб на місцях створювалися належні умови для залучення інвестицій і їх захисту та був прописаний план розвитку підприємства і його підтримка. Тоді наші громадяни будуть залишатися вдома, а не збирати полуницю в Польщі», - зазначив Микола Войтенко.

Опубліковано: 8 серпня 2020
×
Приєднатися