Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Микола Скорик: Усі пропозиції опозиції щодо виходу із газової кризи викликають у влади лише агресію

В Україні розгорнулась масштабна енергетична криза, з якою влада не здатна справлятися. Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Микола Скорик в студії «5 каналу».

«Ця криза може розвинутися в соціально-політичну, боляче вдарити і по українським громадянам, і по державі в цілому, якщо не шукати продуктивних шляхів її вирішення», - зазначив парламентар.

На думку опозиції, таким рішенням може стати повернення до питання газу внутрішнього видобутку.

«Пропозиція нашої фракції, з якою ми звернулися до Верховної Ради - повернутися до ціни газу, що видобувається в Україні, залишилася без реакції влади. Коли ми говоримо про прийнятність сьогоднішніх цін на газ, ніхто не згадує, як кілька тижнів тому перед своїм звільненням колишній глава Наглядової ради НАК «НАФТОГАЗ» розповів, що собівартість українського газу - 1000 грн за 1000 кубометрів, не враховуючи податки. Тобто, навіть, якщо уявити, що ми будемо продавати його внутрішньому споживачеві за 3 тисячі грн - це вже забезпечить рентабельність», - підкреслив парламентар .

На переконання опозиції, виходом із ситуації, що склалася в паливно-енергетичному секторі промисловості, можуть стати прямі поставки російського газу.

«Зараз такі підприємства, як Одеський припортовий завод, у якого в структурі виробництва 80% займає газ, змушені зупинятися. Для міста Южного Одеської області це містоутворююче підприємство. Тисячі людей залишаються без роботи, під загрозою знищення - вся інфраструктура», - розповів нардеп і підкреслив, що пропозиція опозиції дозволить вирішити питання забезпечення газом конструктивно і раціонально.

«Потрібно перестати робити вигляд, що існуть якісь реверс і європейський газ. Ми купуємо той же російський газ, переплачуючи при цьому європейським компаніям- «прокладкам». Україна повинна виходити з прагматичних інтересів держави, відкинувши політичні псевдолозунгі», - підкреслив народний депутат від ОП-ЗЖ Микола Скорик.

Опубліковано: 22 жовтня 2021
×
Приєднатися