Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Микола Скорик закликав нового міністра МВС поновити розслідування подій 2 травня в Одесі

Довести до кінця розслідування масових заворушень і вбивств 2 травня 2014 р. в Одесі, очоливши особисто оперативно-слідчу групу, закликав Дениса Монастирського народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Микола Скорик.

Парламентарій звернувся до міністра внутрішніх справ щодо проведення досудового розслідування у кримінальних провадженнях «справи 2-го травня», висловивши надію на зміни в роботі правоохоронних органів з приходом нового керівника структури.

Він підкреслив, що, незважаючи на тривалий 7-річний термін розслідування і численні свідчення потерпілих і свідків трагедії, представниками закону так і не були названі імена організаторів і виконавців одного з найбільш кровопролитних в історії країни і Одеси злочину.

«Винні досі не притягнуті до кримінальної відповідальності, а сама справа штучно і незаконно розділена на окремі кримінальні провадження, які навмисне спрямовані в різні слідчі органи, а частина з них засекречена. Крім численних порушень чинного законодавства та неналежного проведення розслідування, також саботувалося створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України, яка б могла дати поштовх слідству», - акцентував опозиціонер.

За його словами, створення такої комісії дозволило б провести повне і всебічне розслідування всіх обставин, що мали місце 2 травня 2014 року, сприяти виявленню та притягненню до кримінальної відповідальності всіх учасників злочинних дій, дати оцінку діям правоохоронних органів і попередньої влади, проте й нинішня влада продемонструвала свою незацікавленість у встановленні винних.

«Як українець і одесит, я сподіваюся на справедливість, об'єктивність і професіоналізм з Вашого боку. З огляду на тривалий термін розслідування цієї справи, наполегливо прошу Вас, як Міністра внутрішніх справ України, висловити свою офіційну позицію щодо масових злочинів, що мали місце 2 травня 2014 в Одесі. Крім того, прошу витребувати та об'єднати в єдине кримінальне провадження всі матеріали, що стосуються цієї справи, а також створити і очолити професійну незалежну оперативно-слідчу групу зі співробітників Національної поліції та СБУ», - закликав у своєму зверненні голову МВС Микола Скорик.

Опубліковано: 26 липня 2021
×
Приєднатися