Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Микола Скорик: Право на рідну мову – невід'ємне право кожної людини

21 лютого світ відзначив Міжнародний день рідної мови. На жаль, через дії української влади святом цей день не став.

«Ми ще пам'ятаємо, як у нашій країні люди вільно розмовляли різними мовами, чудово розуміли один одного, вільно спілкувалися, знали і поважали культурну спадщину всіх націй і народів, що живуть в Україні. Ніхто не відчував мовних проблем на роботі й у побуті. Ми щиро вважали, що міжнаціональні суперечності й культурні конфлікти в Україні неможливі», – зазначив Микола Скорик.

Політик підкреслив, що в останні роки мовна політика влади стала інструментом репресій, приводом для приниження і поділу людей на мовні касти.

«Всупереч Конституції, критиці міжнародних правозахисних організацій мовні репресії тривають і посилюються. Зусиллями влади знищується саме поняття рідної мови. І це стосується не тільки мов інших національних громад. Ми бачимо, як знущаються з правопису, як через навчальні програми створюють український новояз і роблять його чужим для українців. Політиканів не цікавить розвиток мов. Вони не хочуть зробити мову зручною і сучасною. Для них мова – це привід чіплятися до людей і принижувати їх», – сказав народний депутат.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ виступає за відновлення культурних і мовних прав, які закріплені у Конституції України. Права і свободи людини повинні стояти вище від усіх ідеологічних комплексів.

«Ми вважаємо, що не можна ділити мови на погані і хороші, обмежувати право людей на вивчення і використання рідної мови. Культурне розмаїття – це надбання нашого народу. Ми зробимо День рідної мови справжнім святом, а Україну – простором свободи, де є місце для розвитку творчості та широкого культурного співробітництва», – резюмував Микола Скорик.

Опубліковано: 22 лютого 2021
×
Приєднатися