Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Микола Скорик: Одесі мають бути повернуті назви вулиць, що відображають її справжню історію

У День партизанської слави, який відзначається в Україні 22 вересня, народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Микола Скорик на своїй сторінці у Фейсбук підняв питання безвідповідального і несправедливого перейменування вулиць Одеси, з топоніміки якої зникли імена партизанів і підпільників, які зробили неоціненний внесок в звільнення міста.

«Що це означає для Одеси, звільнення якої нерозривно пов'язане з підпільниками, я бачу, приходячи в пам'ятні дати на Алею Слави. Люди їдуть сюди з різних кінців міста, а гранітні плити з іменами героїв потопають у квітах. І тому є дивним і неприємним той факт, що імена героїв, які поклали життя на звільнення міста, визнали невартими для назв його ж вулиць», – написав опозиційний політик.

Так, наприклад, була перейменована вулиця Молодцова, керівника одеського підпільного загону, який до останньої хвилини життя боровся з окупантами. Замість неї в 2016 р. указом губернатора Саакашвілі одесити отримали вулицю Петра Івахненка, сотника Армії УНР, зв'язок якого з Одесою простежується хіба що пізніми роками його життя в приморському місті. У всякому разі, простому одеситу це ім'я нічого не говорить.

«Навіть слідуючи Закону про декомунізацію, вулиця Молодцова-Бадаєва повинна була залишитися в топоніміці нашого міста, адже в Законі прописано: «назви, пов’язані з іменами людей, які відзначилися участю у подіях, пов’язаних з опором та вигнанням нацистських окупантів з України не підлягають перейменуванню», – підкреслив Микола Скорик.

Формально підходячи до питання повернення вулицям історичних назв, місцева влада перейменували вулицю, що носить ім'я талановитого вченого-підпільника Едуарда Лопатто, на безликий Високий провулок.

«Едуард Лопатто – вчений-хімік, який розробив міну у вигляді шматка вугілля, яку можна було підкинути в топку, і за допомогою якої підпільники підривали ворожі кораблі. Це ж геніально, а такий вчений – герой для будь-якого народу. Так чому його ім'я потрібно було витравити з табличок на будинках? В ім'я якої «історичної справедливості?» – зазначив парламентарій.

«Ці факти вступають в серйозну суперечність і зі здоровим глуздом, і з історичною пам'яттю, і, впевнений, цінностями самих одеситів, у яких в сім'ях пам'ятають і шанують причетних до Великої Перемоги. Це аж ніяк не далекі від нас запилені архіви – це наші бабусі і дідусі, чиї ветеранські медалі зберігають як найдорожчі реліквії. Якщо це не так – нехай мене поправлять. Тому вважаю належним і справедливим повернути назви вулиць, що відображають справжню історію Одеси, її справжніх героїв, які пожертвували заради цього міста і його жителів власними життям», – наголосив Микола Скорик.

Нагадаємо, питаннями повернення вулицям Одеси назв та імен, нерозривно пов'язаних з історією міста, народний депутат займається вже не перший рік.

Так, ще в 2016 році Микола Скорик звернувся з позовом до суду, заявивши, що низка вулиць, які підпадають під перейменування, таких як вул. Бєлінського, Гайдара, Валентини Терешкової, Героїв Сталінграда, вулиця Правди, проспект Маршала Жукова, не підлягають перейменуванню, виходячи з критеріїв Закону про декомунізацію, отже вони повинні зберегти свої назви. Політик також підтримав ініціативу присвоєння міським вулицям імен видатних одеситів – письменника Шолома-Алейхема та мецената, який присвятив поверненню дитячого здоров'я своє життя, Бориса Літвака.

Опубліковано: 23 вересня 2019
×
Приєднатися