Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Микола Скорик: На тлі тотального падіння економіки заяви уряду про зростання ВВП - це просто знущання

Таку думку висловив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Микола Скорик, коментуючи оприлюднений урядом Шмигаля «Прогноз економічного і соціального розвитку України на 2021-23 рр.»..

«Прогноз уряду про те, що "зростання ВВП (4,6% вже в наступному році) дозволить відновити економіку до докризового рівня в першій половині 2022 року" виглядає занадто оптимістичним в умовах, коли фактичний розмір падіння зараз більший, ніж прогнозувалося. Крім того, за результатами ІІ-го півріччя 2020-го падіння може посилитися. І давайте не забувати, що, на відміну від європейських країн, український уряд нічого не зробив для реальної дієвої підтримки вітчизняних виробників», - зазначив Микола Скорик.

Парламентар вважає, що у найближчі три роки імпорт зростатиме більш високими темпами, ніж експорт.

«За прогнозами фахівців, негативне торговельне сальдо зросте з 10,4 млрд дол. у 2021-му до 17 млрд дол. у 2023 році, а всього за три роки ця сума складе мінус 41 мільярд зовнішньоторговельного балансу. Що не дивно за відсутності державної підтримки наших експортерів. Крім того, в умовах вмирання галузей з високою доданою вартістю Україна продовжить перетворюватися на світовий сировинний придаток», - підкреслив Микола Скорик.

Крім того, вже у 2021 році уряд планує потроїти інфляцію і довести її до 8,1%.

«Це означає, що для населення життя буде дорожчати. Але бізнесу при такій інфляції теж не варто чекати дешевих кредитів», - резюмував парламентар.

 

Опубліковано: 29 липня 2020
×
Приєднатися