Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Микола Скорик та Ілля Кива зустрілися з керівництвом Нацполіції Одеської області

У четвер, 7 листопада, в Одесі народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Микола Скорик та Ілля Кива разом з депутатом Одеської міськради Богданом Гігановим провели зустріч з керівництвом Одеського управлінні Нацполіції, на якій обговорили низку резонансних подій, що сталися в місті.

«Сьогодні ми були у генерала Беха з вимогою до правоохоронних структур встановити винних у ситуації, що склалася в дитячому притулку «Світанок», де виявлені факти знущань над дітьми, і притягнути їх до відповідальності. Є інформація, що даний притулок був відкритий з порушеннями і за документами його просто не існує. Крім того, з порушеннями, без проходження конкурсу, було призначено керівництво «Світанку». Ми приїхали, щоб розібратися в системних порушеннях по відношенню до наших дітей», – розповів Ілля Кива.

28 жовтня депутати від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ підготували звернення до губернатора Одеської області Максима Куцого з тим, щоб розібратися, хто винен в ситуації, що склалася, і хто повинен понести покарання за факти насильства і порушень в стінах притулку.

Раніше в ході перевірок в інтернаті «Світанок» були встановлені факти насильства над дітьми, і було рекомендовано відсторонити від посади начальницю відділу з контролю за інтернатами Одеської області Світлану Кузнєцову і керівника Служби у справах дітей при ОДА Володимира Самборського, однак вони досі залишаються на своїх постах і керують нинішньою перевіркою «Світанку».

«Якщо обласній владі і губернатору Куцому не вистачає юридичних можливостей, то ми, опозиційні депутати, готові відстоювати права дітей. Це наш прямий обов'язок. Ці діти – сироти та напівсироти, і держава зобов'язана забезпечити і захистити їхні права», – підкреслив Ілля Кива.

На зустрічі з керівництвом Нацполіції було також піднято питання щодо розслідування вбивства, в якому підозрюється «активіст» Стерненко.

«Ми знайдемо можливість зустрітися з вдовою убитого, якщо такої можливості немає у генпрокурора Рябошапки. Який, однак, знаходить час, щоб зустрітися зі Стерненком і розпивати з ним чаї. Ми не залишимо цього факту, коли вбивця покривається прокурорською владою. Ми не повернемо матері вбитого сина, але ми доб'ємося справедливості», – пообіцяв Ілля Кива.

Торкнулися також ще одного резонансного для Одеси питання – знесення барельєфа маршала Жукова.

Богдан Гіганов підкреслив, що знесення було здійснено незаконно. «Більш того, представники Міноборони – квартирно-експлуатаційна частина (КЕЧ) – на незаконних підставах залучили для демонтажу барельєфа учасників злочинів 2 травня. Вони не є співробітниками Міноборони, але міністерство доручило їм знищити історичну та культурну спадщину міста. Перевищення повноважень є очевидним. Що з цього приводу думають одесити – вони масово прокоментували в соцмережах. Люди дуже обурені», – зазначив депутат міськради.

Микола Скорик підкреслив, що взаємодія з поліцією області є вкрай важливою, тому що саме вона забезпечує дотримання прав громадян.

«Ми як народні депутати, а Богдан Гіганов як депутат Одеської міськради, зобов'язані ці права захищати в чіткій взаємодії з органами Нацполіції, що і було зроблено. Всі озвучені питання ми будемо вирішувати в законному полі, через суди і органи поліції. Також необхідно нарешті розібратися, хто вішав такі дивні борди в Одесі під час виборчої кампанії, що ганьблять честь кандидатів від нашої політсили, і за це не поніс відповідальності. Результати сьогоднішньої зустрічі з керівництвом обласного управління Нацполіції конструктивні, ми означили свою позицію і отримали підтримку правоохоронних органів з усіх питань», – резюмував Микола Скорик.

Опубліковано: 7 листопада 2019
×
Приєднатися