Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Микола Скорик: Держбюджет на 2020 рік – консервує бідність українців

Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Микола Скорик, коментуючи журналістам бюджет на наступний рік, проголосований монобільшістю 14 листопада.

«Ми подали цілу низку поправок, фактично це був альтернативний бюджет зі збалансованими правками доходів і видатків, і ми показали, де взяти гроші на підвищення зарплат і пенсій, вирішення соціальних питань, розвиток економіки. На жаль, парламентська більшість до нас не прислухалася. Бюджет залишився бюджетом поліцейської держави при бідних громадянах, ми бачимо підвищення витрат і на СБУ, і на МВС», – підкреслив Микола Скорик.

У той же час, за його словами, в бюджеті немає коштів на розвиток реального сектору економіки.

«Ми не бачимо коштів, що спрямовуються в реальні сектори економіки: у промисловість і агропромислову галузь, щоб вони стали конкурентними; ми не бачимо, як уряд планує підтримувати власного виробника, немає програми з реіндустріалізації», – зазначив опозиційний політик.

Також, за словами парламентарія, є багато питань щодо функціонування органів місцевого самоврядування.

«Та поправка, за яку вони проголосували, передбачає повернення місцевим бюджетам коштів від акцизного збору, які уряд планував у місцевих рад забрати. З іншого боку, вони розраховували ці кошти розподілити на дорожній фонд, тобто за рахунок місцевих рад мав «піаритися» уряд», – пояснив Микола Скорик.

Не можуть не викликати побоювань і заяви одного з керівників «Нафтогазу», що пролунали сьогодні.

«Цей чиновник заявив, що якщо договір на транзит російського газу не підпишуть, то нас чекає не заявлене зростання ВВП у 3%, а падіння на 0,7%, це 3 мільярди доларів, здатні серйозно вплинути на макроекономічні показники країни. Хочеться зрозуміти, як уряд планує виходити з цієї ситуації, хто за це буде відповідати, і які будуть закладатися цифри щодо макроекономічних показників», – резюмував Микола Скорик.

Опубліковано: 14 листопада 2019
×
Приєднатися