Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Микола Скорик: Рік Зеленського – це рік цинічного обману людей

Перший рік президентства Володимира Зеленського став роком розчарувань і обману. Миру немає, гуманітарна політика викликає обурення, винні у резонансних злочинах не покарані, а економіка стрімко падає. Про це народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Микола Скорик заявив на брифінгу у Верховній Раді у вівторок, 19 травня.

Він підкреслив, що в питанні миру не зроблено жодного кроку для його досягнення. «Ми спостерігаємо фактичну відмову влади від виконання Мінських угод. Це було головне питання, вирішення якого очікували наші громадяни. Світла в кінці тунелю не бачать ні українці, ні світова спільнота. І багато в чому з вини української влади, тому що не вистачає політичної волі, є розгубленість і постійна зміна позиції з боку вищих керівників держави», – сказав Микола Скорик.

Політик наголосив, що продовжується утиск російськомовного населення і представників інших національних громад. «Нічого не зроблено для захисту їхніх прав згідно Європейської хартії регіональних мов, Конституції України. Продовжується політика минулої влади щодо розділення наших громадян за мовною ознакою», – зазначив парламентарій.

«Влада повинна зрозуміти, що політика переписування історії розколює українське суспільство та підриває основи державності. Коли представники влади починають заявляти про те, що такого свята, як День Перемоги 9 травня, не існує. Що незрозуміло, за чиї інтереси українці воювали у Великій Вітчизняній війні – це неприйнятна позиція. Війна та перемога над фашизмом – це боротьба українського народу за власне майбутнє, за право на життя, за те, щоб трагедії Бабиного Яру ніколи не повторювалися. І саме за підсумками Великої Вітчизняної війни Україна стала одним із засновників ООН. Це стало визнанням визначного вкладу українського народу у спільну перемогу», – підкреслив політик.

Микола Скорик нагадав, що залишаються нерозслідуваними резонансні злочини, які сталися в країні з 2014 року. «Починаючи з подій на Майдані, подій в Одесі 2 травня, резонансних вбивств. Апофеозом всього стало те, що вчора, 18 травня, Генеральна прокуратура визнала Сергія Стерненка потерпілим замість того, щоб вручити йому підозру у скоєнні вбивства», – наголосив народний депутат.

Стосовно економіки, то тут, за словами політика, ми не бачимо нічого, окрім намагання виконати вимоги МВФ. «Заради навіть не грошей, а обіцянок грошей, Україна віддала землю, банківську систему, розпочала масштабну приватизацію стратегічних об’єктів. У вересні минулого року Кабмін скасував список стратегічних підприємств, які не підлягають приватизації. Це був той запобіжник, який працював усі роки незалежності, щоб стримувати неконтрольовану приватизацію. З урахуванням тих виплат, які має зробити Україна, цей кредит, якщо він і буде, піде на виплати боргів попередніх років. А падіння економіки, згідно прогнозів, за підсумками року становитиме понад 7,7%. Причому падіння почалося ще до епідемії через недолугу політику уряду», – наголосив парламентарій.

Також, за його словами, влада так і не виконала своїх обіцянок медикам, досі не припинено другий етап медреформи, відсутнє розуміння виходу країни з карантину. «Більшість медиків досі не отримали обіцяні доплати у розмірі 300%. З понад 60 млрд грн, виділених на боротьбу з коронавірусом, станом на минулий тиждень було освоєно трохи більше 2%. Влада фактично ховає ці витрати, щоб приховати дефіцит бюджету, бо недоотримання планових надходжень до бюджету величезне. Відсутня програма уряду по виходу країни з карантину. Що буде з економікою і людьми невідомо», – зазначив опозиційний політик.

«Мені дуже хотілося б, щоб наші громадяни тверезо подивилися на ситуацію і на майбутніх місцевих виборах дали відповідну оцінку нинішній владі та її недолугим діям, які ведуть країну до економічної та соціальної катастрофи», – резюмував Микола Скорик.

Опубліковано: 19 травня 2020
×
Приєднатися