Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Микола Скорик: Якщо примусово об'єднати бідні громади, вони не стануть багатшими

Фракція ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ прийняла рішення не підтримувати законопроект №2189 про внесення змін до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад». Таку заяву з парламентської трибуни зробив народний депутат Микола Скорик.

За словами політика, рішення фракції обумовлено значною кількістю звернень до парламенту з боку обласних рад щодо неприйняття даного законопроекту.

Він зазначив, що цим законопроектом з процесу об'єднання територіальних громад виключаються обласні ради. «Ми вважаємо ці звернення абсолютно логічними, беручи до уваги те, що прибирати з цього послідовного ланцюга обласні ради абсолютно неправильно. Це порушення їхньої компетенції, це порушення закону про місцеве самоврядування. В цілому те, що відбувається навколо так званої адміністративно-територіальної реформи, оцінювати позитивно немає ніяких підстав», – підкреслив опозиціонер.

«У нас на сьогоднішній день є райони, які існують тільки на папері, тому що на їхній території вже існують об'єднані територіальні громади. Якщо об'єднати три, чотири або п'ять бідних громад – вони не стануть багатшими. Те, що відбувається – має відбуватися на основі обговорення, і ключовим словом в цьому законопроекті має бути «добровільне». Те, що ви зараз пропонуєте прийняти – це абсолютно не добровільне об'єднання, воно примушує громади до цих кроків і не є правильним та справедливим», – наголосив Микола Скорик, звертаючись до депутатського корпусу.

Політик закликав владу до зваженого підходу та відновлення роботи над питаннями ОТГ і повноважень місцевих рад.

«Вважаю, що президент повинен відновити роботу Конституційної комісії та в дійсності зайнятися реформою Конституції, не повторюючи помилок своїх попередників, які заблокували цю роботу. І не висмикувати окремі моменти з Конституції. А якщо ми дійсно новий парламент – прийняти нову редакцію Конституції, в тому числі в частині адміністративно-територіального устрою і повноважень місцевої влади», – резюмував Микола Скорик.

Опубліковано: 12 листопада 2019
×
Приєднатися