Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Микола Скорик: Бюджет уряду є антисоціальним, і голосувати за нього – це злочин проти народу

Про це, виступаючи на брифінгу у Верховній Раді в п'ятницю, 18 жовтня, заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Микола Скорик.

«Сьогодні в парламенті винесено на голосування проект бюджету-2020 в першому читанні, і я хотів би звернути увагу суспільства на ті негативні тенденції, які залишилися в документі. Притому, що жодну з пропозицій ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ не було враховано», – сказав народний депутат.

Микола Скорик зазначив, що кілька тижнів тому ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ підготувала свій альтернативний варіант головного фінансового документу на наступний рік, і внесла до Бюджетного комітету 221 поправку до бюджету.

«Ці пропозиції стосувалися і підвищення соціальних стандартів, – ми вважаємо, що прожитковий мінімум не може бути менше ніж 5569 грн, це обґрунтована цифра. Відповідно, і заробітна плата повинна бути розрахована на рівні 7700 грн», – підкреслив Микола Скорик.

І, за його словами, питання не тільки в цифрах, але в самому підході до розгляду такого важливого документу як бюджет.

«Не можна розглядати бюджет окремо від інших кроків уряду. Йдеться про Програму Кабміну, яка була прийнята нещодавно і стосувалася продажу землі. Наведу буквально один приклад: на фінансування сільськогосподарської сфери передбачено 4,4 млрд грн як заходу зі здешевлення кредитів для сільгоспвиробників. Як обґрунтування, яке наводиться до цієї цифри, уряд говорить, що фінансування сільгоспвиробників під час відкриття ринку землі забезпечить 1% зростання ВВП», – зазначив Микола Скорик.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ вважає такий підхід абсолютно помилковим. «Ні в якому разі не можна відкривати ринок землі з низки причин, в першу чергу, ми вважаємо, що це розпродаж Вітчизни. Ніяких нормальних кредитів, беручи до уваги, що ставка Нацбанку перебуває на рівні 16,5%, а мінімальний кредит – на рівні 21%, люди, які працюють в цій галузі, не отримають. Ми розуміємо, що наші фермери все одно не зможуть нормально конкурувати з великими земельними холдингами, які однозначно зайдуть на український ринок», – пояснив опозиційний політик.

Він зазначив, що друге питання, що лежить в площині співвідношення програми уряду і бюджету, стосується того, що в бюджеті абсолютно не відображена промислова політика. «І коли більшість політсил, які йшли в парламент, говорили про необхідність реіндустріалізації нашої країни, жодного кроку, спрямованого на це, – ні зняття блокади з тих підприємств, які знаходяться на тимчасово неконтрольованих територіях, ні стимулювання експорту, – нічого цього в бюджеті немає , відповідно, немає і в програмі уряду», – сказав парламентарій.

«Ще раз хочу підкреслити: беручи до уваги, що наші пропозиції не враховані, що бюджет носить антисоціальний характер, не виконує функцію стимулювання економіки, фракція ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ не планує його підтримувати в тому вигляді, в якому він внесений сьогодні», – резюмував Микола Скорик.

Опубліковано: 18 жовтня 2019
×
Приєднатися