Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Нестор Шуфрич: Перш ніж запускати ринок землі в Україні, влада зобов'язана встановити на неї справедливу ціну

Перш ніж запускати ринок землі в Україні, чинна влада зобов'язана встановити справедливу ціну на землю. Про це заявив народний депутат від «Опозиційної платформи ‒ За життя» Нестор Шуфрич під час мітингу проти відкриття ринку землі, який ОПЗЖ провела 2 червня біля Верховної Ради.

У цьому мітингу, організованому ОПЗЖ, взяли участь приблизно 5 000 осіб ‒ представники опозиційної політичної сили з усієї України.

«Усі ми сьогодні тут зібралися з однією-єдиною метою ‒ сказати цій владі: "Руки геть від землі!". Вони що, якось дотичні до цієї землі?.. І звичайно ж, у мене запитання. Рівно 20 років тому я зі своїми товаришами у Верховній Раді боровся за право народу розпоряджатися землею. Наші опоненти рознесли Верховну Раду на шматки. Усе було розгромлено. Кілька днів відновлювали табло, відновлювали систему голосування, і ми тоді бюлетенями проголосували за святе право наших громадян володіти землею, за так званий Земельний кодекс. Але тоді відразу ми внесли і мораторій на продаж землі та пояснили чому. Ми знали, що люди ще не мають можливості отримати справедливу ціну на землю», ‒ зазначив Нестор Шуфрич.

Парламентарій наголосив, що у наших сусідів ‒ Угорщини, Румунії, Польщі ‒ вартість землі у сім-десять разів вища тієї, за якою вже з 1 липня хочуть продавати землю в Україні.

«Ми нещодавно рахували: за одну сотку землі за ціною в 25 000 грн, яку визначила влада, можна буде купити пачку тих масок, в яких ми змушені ходити через цю владу. В умовах, коли вони говорять, що все добре, за рівнем смертності (Україна. Ред.) завжди була третьою в Європі і дев'ятою в світі, а за кількістю загиблих на кількість населення Україна випереджає Індію. Ми сьогодні перші у світі. І на цьому тлі вони ще хочуть, щоб ми розпродавали землю. Люди, звичайно, підуть її продавати, адже їм потрібно виживати. А ми говоримо: давайте спочатку створимо вартість землі, щоб вона коштувала не 25 000, а 250 000‒350 000 грн, тобто не менше $10 000 за гектар, і тоді вже люди нехай розпоряджаються своїм правом на землю. А сьогодні виходить, що ті держиморди, які обкрадали людей десятки років, за безцінь хочуть змусити їх продати землю. А через рік-два люди з вилами підуть забирати свою землю, і будуть говорити, що це незаконно, неконституційно. І виведуть армію, як це вже було», ‒ сказав він, додавши, що цього не можна допустити.

Водночас Шуфрич нагадав, що в Україні за останні роки було вкрадено 5 млн гектарів землі.

«Ми хочемо знати прізвища тих людей, які це зробили. Дайте народу прізвища, а якщо ви збрехали ‒ прийдіть і покайтеся. Я готовий сьогодні повірити, що землю розпродали, бо ще 2013 року державних земель було 11 млн гектарів, а сьогодні 5,5 млн гектарів. Куди вони поділися? Нехай Порошенко і Ко розкажуть, що вони зробили із землею», ‒ резюмував народний депутат.

Опубліковано: 2 червня 2021
×
Приєднатися