Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Нестор Шуфрич: Наші відносини з Угорщиною повинні розвиватися в інтересах наших народів

У суботу, 8 лютого, відбувся спільний сніданок віце-прем'єр-міністра Угорщини Шем'єна Жолта і народного депутата України, співголови міжпарламентської групи дружби «Україна-Угорщина» Нестора Шуфрича, на якому політики обговорили українсько-угорські відносини, а також підвели підсумки візиту міністра закордонних справ Угорщини Сіярто Петера, який побував в українській столиці 7 лютого.

Під час бесіди сторони обговорили необхідність внесення змін в українське законодавство, що стосуються використання рідних мов національних меншин, як це передбачено в другому абзаці 10 статті Конституції України, зафіксовано кількома міжнародними зобов'язаннями України, а також виходячи з одного з основних принципів Євросоюзу, який забороняє звужувати вже існуючі цивільні права.

На зустрічі політики також обговорили необхідність визнати угорську мову мовою корінного народу, а також розкритикували позицію Міністерства освіти і науки України щодо зайвої політизованості питання.

Учасники зустрічі відзначили, що двосторонні відносини країн повинні розвиватися в інтересах українських та угорських громадян. Нестор Шуфрич в особі віце-прем'єр-міністра Шем'єна Жолта подякував угорській владі за будівництво, відновлення та збереження православних святинь і храмів, які знаходяться на території угорської республіки. Шем'єн Жолт, в свою чергу, запросив українських депутатів відвідати угорський парламент і в дружній обстановці зустрітися зі своїми угорськими колегами.

Опубліковано: 12 лютого 2020
×
Приєднатися