Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Нестор Шуфрич: Ми не дозволили владі провести земельний бліцкриг

Про це народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Нестор Шуфрич заявив журналістам, коментуючи розгляд законопроекту №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».

Він підкреслив, що опозиціонери не дозволили розглянути законопроект про ринок землі в екстреному режимі.

«Ми увійшли в розгляд законопроекту про землю. Буде розглянуто більше 4 тисяч поправок. Якщо ми будемо йти за Регламентом, то це займе кілька пленарних тижнів. За ці кілька тижнів ми спробуємо переконати колег, що цей законопроект антинародний, він порушує права громадян. Його єдина мета - спровокувати продаж землі за безцінь. Ми цього не допустимо», - сказав опозиційний політик.

Парламентар зазначив, що був порушений меморандум, підписаний фракціями і групами, і принцип роботи в Комітеті, де не були розглянуті всі поправки до даного законопроекту.

«Представники монобільшості самі визнають, що порушена процедура розгляду законопроекту. Але ми вміємо примушувати повертатися хоч до якихось регламентних норм. І незважаючи на команди з Банкової, парламент розглядає законопроект у залі», - акцентував Нестор Шуфрич.

«Ми не дозволили провести бліцкриг. Вони хотіли проголосувати законопроект за 2 години. Але тепер ми будемо розглядати його кілька тижнів. У нас вистачить терпіння, ми це вже демонстрували», - підкреслив опозиційний політик.

«Наша головна вимога - референдум. Нехай люди скажуть - підтримують вони продаж землі чи ні», - зазначив народний депутат.

Він також розповів, що опозиціонери запропонували механізм, за яким власники паїв зможуть отримати гроші на свої потреби.

«Ми запропонували механізм, за яким власники землі, які потребують грошей, зможуть їх отримати: через кредити під паї», - сказав Нестор Шуфрич.

Фракція ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ голосувала проти законопроекту про ринок землі у першому читанні, оскільки запропоноване урядом введення обороту земель сільгосппризначення йде врозріз з національними та економічними інтересами України і її громадян, суперечить законам і Конституції нашої держави. Депутати-опозиціонери внесли понад 3 тисячі правок до цього законопроекту. Зокрема, опозиціонери виступають за продовження мораторію на продаж землі до 2025 року, за розпаювання земель, що знаходяться у держвласності, між тими громадянами, хто її не отримав, наведення порядку у Держгеокадастрі і т.ін. Далі питання відкриття ринку землі має бути винесене на всеукраїнський референдум - і тільки після цього закон про відкриття ринку землі можна ставити на голосування у парламенті.

Опубліковано: 6 лютого 2020
×
Приєднатися