Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Наталія Рибак: Навіть якщо доведеться заощадити на інших обласних програмах, ми повинні підтримати онкохворих людей

Про необхідність забезпечити безкоштовними медпрепаратами жителів Житомирщини, у яких діагностовано онкологічні захворювання, заявила депутат Житомирської облради від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Наталія Рибак під час виступу на черговій сесії 12 листопада.

«Статистика онкохворих людей в області надзвичайно тривожна. Щорічно рак діагностують майже у 4 тис. осіб. І 50% з них не проживають і року. Сьогодні на обліку в Житомирській області перебуває 32 тис. онкохворих. А тепер уявіть: людина прийшла в лікарню і дізнався про страшну хворобу, а далі їй потрібно думати, де взяти гроші на лікування, що продати, до кого звертатися?» – зазначила Наталія Рибак.

Депутат розповіла колегам у сесійній залі про досвід Рівненщини, де діє обласна програма лікування онкохворих людей.

«Рівненська обласна рада під цю програму виділяє кошти. І не важливо, де прописаний хворий - у місті чи селі. Лікування в обласному онкологічному центрі для нього безкоштовне», – підкреслила депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ.

Наталія Рибак зазначила, що у проекті Держбюджету на наступний рік у переліку захворювань, при яких надається безкоштовне лікування: мозковий інсульт, лікування інфаркту, пологи і неонатальна допомога. Але потреби онкохворих людей залишилося без належної уваги. Тому депутат запропонувала виділити на ці потреби кошти з обласного бюджету.

«Я розумію, що проблем в області дуже багато. Але, незважаючи на це, ми повинні виконувати свої зобов'язання перед громадою Житомирщини. Колеги-депутати, при формуванні обласного бюджету на 2020 рік пропоную закласти кошти на медикаменти онкохворим. Можливо, доведеться заощадити на інших програмах, але цих людей ми повинні підтримати», - зазначила Наталія Рибак.

Депутатський корпус одноголосно підтримав поставлене на голосування протокольне доручення профільним комісіям Житомирської обласної ради та управлінню охорони здоров'я Житомирської облдержадміністрації розглянути, опрацювати і максимально реалізувати пропозицію Наталії Рибак.

Опубліковано: 12 листопада 2019
×
Приєднатися