Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Наталія Приходько: Під час складання бюджету-2022 уряд думав про що завгодно, тільки не про українців

Проект бюджету-2022, запропонований урядом, є антисоціальним. Про це заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Наталія Приходько.

«Макропоказники наступні: зростання ВВП – на 3,8%; курс долара – 28,6 гривні (що приблизно на 20 копійок вище, ніж зараз); інфляція – 6,2%; дефіцит бюджету – 3,5%, що на 2% нижче, ніж у 2021 році. У таку інфляцію не надто віриться», – зазначила політик.

Вона повідомила, що у бюджеті-2022 передбачено дуже скромне зростання мінімальної зарплати – лише на 200 гривень, до 6,7 тисячі.

«Те ж саме з пенсіями. Також уряд знову не наважився підвищити прожитковий мінімум до реального рівня, а це вже близько 5 тисяч гривень на місяць. Хоч цей показник і збільшать двічі – з 1 липня 2022 року – до 2600 грн, з 1 грудня – до 2684 грн – він все одно складе лише трохи більше 50% від того, що є насправді», – обурилася народний депутат.

Згадала вона і болючу тему субсидій, бо у бюджеті і на цей рік, так і на наступний закладається категорично недостатньо коштів.

«Якщо згадати про субсидії, то у бюджеті на цей рік вже не вистачає 12 млрд грн на їх виплати. Хоча до кінця року залишилося ще 3 місяці, два з яких припадають на опалювальний сезон. Тобто виходить, що загальна потреба в субсидіях на цей рік – 47 млрд. Однак в проєкті Бюджету-2022 на субсидії заклали тільки близько 41 млрд. Тобто їх вже недофінансовано щонайменше на 6 млрд грн. А внаслідок зростання ціни на газ цей розрив стане ще більш катастрофічним», – підкреслила представниця ОП-ЗЖ.

За її словами, при цьому виплати допомоги соціально незахищеним українцям планують урізати майже на 770 млн грн. Але щедре фінансування обіцяють силовим структурам і держапарату.

«Знайшлися гроші й на «Велике будівництво», яке наступного року буде набирати обертів. На нього планується 124,1 млрд, що на 200 млн більше, ніж цього року. Щодо фінансування парламентських партій готується збільшення до 886 млн (цього року – менш як 700 млн). При цьому левова частка цієї суми – майже 440 млн – піде на «Слугу народу». Наша фракція вже неодноразово заявляла, що голосувати за документ у такому вигляді не буде. Ми маємо робити життя українців кращим, а не заганяти людей у злидні!» – резюмувала Наталія Приходько.

Опубліковано: 23 вересня 2021
×
Приєднатися