Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Наталія Королевська: Жінки-лідери Миколаївщини приєдналися до вимог забезпечити державний захист дитинства і материнства

Жінки-лідери Миколаївській області – депутати місцевих рад, лідери громадських організацій, багатодітні мами, мами-виховательки дитячих будинків сімейного типу – на засіданні Ради матерів області приєдналися до Марафону Національної платформи «Жінки за Мир» і підтримали Маніфест на підтримку дитинства і материнства. 

Про це розповіла народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська.

«Сьогодні понад 200 жінок-лідерів Миколаєва та області взяли участь у засіданні Ради матерів, на якому обговорювалися головні питання у сфері державного захисту дитинства і материнства в Україні.  Звичайно, головне питання – це демографічна криза в нашій країні.  Вона особливо відчутна у Миколаївській області – за перші три місяці 2021 року тут народилося всього 1811 дітей, тоді як померло 5293 людини, майже втричі більше!  І ми всі сьогодні розуміємо, що таке стрімке скорочення населення нашої країни – це загроза її національній безпеці», – сказала Наталія Королевська.

За словами парламентаря, причина стрімкого старіння України і зниження рівня народжуваності – провальна соціальна політика останніх семи років.

«За останні 7 років в Україні фактично відбувся демонтаж системи соціального захисту та підтримки – скасовані майже всі види виплат мамам і дітям, не індексується і з'їдається інфляцією виплата при народженні дитини, соціальні стандарти залишаються замороженими. Це призвело до того, що жінки перестали народжувати. Після піку народжуваності, якого нам завдяки грамотним стимулам вдалося досягти у 2012-2013 роках, коли народжувалося більше 500 тисяч дітей на рік, починаючи з 2014 року і по сьогодні народжуваність систематично знижується», – підкреслила Наталія Королевська.

З її слів, жінки особливо чутливо реагують на такі кризові тенденції, тому «Жінки за мир», починаючи з 20 травня, оголосили Марафон на підтримку дитинства і материнства. 

«Сьогодні до нього приєдналися мами Миколаївської області, які підтримали наш Маніфест з чіткими вимогами до уряду щодо відновлення і посилення політики підтримки мам і дітей, а також з фундаментальним і чітко прописаним планом досягнення спільної для всієї країни мети – подолання демографічної кризи, відновлення і підвищення  всіх дотеперішніх дитячих виплат, подолання соціального сирітства, допомоги й підтримки матерів.  Жінки будуть робити все, щоб всі ці пункти були виконані.  Кожна з декількох сот тисяч мам, які залишили свій підпис під нашим Маніфестом, у разі необхідності готова приїхати під стіни Кабміну та провести з міністрами «виховні» заходи. Ми зробимо все, щоб українки не боялися народжувати і кожній дитині у нашій країні держава надавала необхідну допомогу і увагу», – заявила Наталія Королевська.

Опубліковано: 9 червня 2021
×
Приєднатися