Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Наталія Королевська: Жінки-лідери Херсонщини підтримали Маніфест на підтримку дитинства і материнства

У Новій Каховці (Херсонська область) пройшло засідання жінок-лідерів Херсонщини, на якому жінки-депутати і багатодітні мами підтримали Маніфест на підтримку дитинства і материнства, а також закликали уряд невідкладно відновити державний соціальний захист дітей і мам. Про це заявила ініціатор Національної платформи «Жінки за Мир», народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська.

«Починаючи з 2014 року в Херсонській області населення скоротилося більш ніж на 56 тисяч осіб, до критично низького рівня, як і в усій країні, впала народжуваність, рівень середньої заробітної плати тут найнижчий в Україні - 10 647 гривень», - зазначила політик.

 Вона підкреслила, що через тотальну деформації системи соціального захисту в цілому, і системи підтримки дитинства та материнства зокрема, молоді сім'ї не поспішають заводити дітей, тому що не мають впевненості в тому, що держава підставить їм плече і підтримає у важку хвилину.

«Ті жінки, які сьогодні наважуються народити дитину, роблять це, на жаль, не завдяки, а всупереч державній політиці в сфері дитинства та материнства. Тому сьогодні на засіданні Ради матерів Херсонщини ми обговорили, які першочергові кроки потрібно зробити, щоб виправити ситуацію, як в Херсонській області, так і в усій країні», - розповіла Наталія Королевська.

За словами нардепа, жінки Херсонщини одноголосно підтримали Маніфест учасниць Національної платформи «Жінки за Мир», якій був переданий уряду, і вимоги, які в ньому викладені.

«Ми підготували і передали уряду наш Маніфест на підтримку дитинства і материнства, в якому не просто викладені вимоги щодо поновлення та посилення системи підтримки дитинства та материнства, а прописана чітка дорожня карта, як і за рахунок чого ці вимоги виконати і тим самим відновити всі відібрані  у дітей і мам виплати, як почати долати демографічну кризу в Україні. І найголовніше - як зробити нашу країну країною щасливого дитинства і материнства», - відмітила Наталія Королевська.

Парламентар підкреслила, що під цим Маніфестом вже поставили свої підписи сотні тисяч жінок зі всієї України.

«Ми також зареєстрували пакет «дитячих» законопроектів, спрямованих на виконання розробленої нами стратегії захисту дитинства і материнства.  Жінки - м'яка сила, і поки що ми дуже дипломатично добиваємося наших цілей.  Але, якщо влада ігноруватиме вимоги сотень тисяч жінок України, ми, як мами, будемо готові перейти до більш жорстких «виховним» процедурам. Ми об'єднуємо всі зусилля, щоб жінки не боялися народжувати, щоб вони були впевнені в своїй країні і завтрашньому дні, щоб наша країна стала країною щасливого дитинства, а жінки могли не переживати за те, як поставити дитину на ноги, а насолоджуватися материнством», -  зазначила Наталія Королевська.

Опубліковано: 8 червня 2021
×
Приєднатися