Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Наталія Королевська: Жінки Одещини приєдналися до Національного марафону на підтримку дитинства і материнства в Україні

Жінки-лідери Півдня України - депутати місцевих рад, лідери думок і громадських рухів, учасниці Ради матерів, багатодітні та одинокі мами, виховательки дитячих будинків та ДБСТ - приєдналися до Марафону в підтримку дитинства і материнства, а також підтримали Маніфест жінок України з вимогами відновити та посилити державну турботу і підтримку мам і дітей. Про це в Одесі розповіла ініціатор Національної платформи «Жінки за Мир», народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська.

«Сьогодні в Одесі, на зустрічі з жінками-лідерами області, ми обговорювали питання пов'язані з найбільш хвилюючими мам темами - державний захист дитинства і материнства, демографічна криза, зростання рівня соціального сирітства, деінституалізація мережі установ для дітей-сиріт. Ситуація - більш, ніж тривожна», - підкреслила депутат.

Наталія Королевська нагадала, що після 2014 року, коли були скасовані майже всі дитячі виплати, скасовані підвищені виплати при народженні другої і наступних дітей, а також скасовано їх індексацію, - щойно стабілізована ситуація в сфері дитинства та материнства, як і почавшийся демографічний ріст, знову перейшли в негативну динаміку. 

«Це відчутно і на прикладі Одеської області, незважаючи на те, що оптимістичні одеситки в 2020 році народили більше дітей, ніж роком раніше - смертність тут як і раніше вдвічі перевищує народжуваність», - зазначила Наталія Королевська.

За словами ініціатора Національної платформи «Жінки за Мир», жінки Півдня України, як і представниці інших областей нашої країни, не мають наміру миритися з таким станом справ і будуть домагатися від уряду відновлення і посилення державного захисту дитинства і материнства.

«Жінки Одещини приєдналися до нашого Марафону в підтримку дитинства і материнства, а також підтримали Маніфест «Жінок за Мир» з вимогами до уряду і чітко прописаним планом дій по відновленню всіх соціальних гарантій та виплат дітям і мамам, стратегією подолання демографічної кризи та зниження рівня сирітства. Це принципове питання - жінки можуть бути крихкими і податливими в більшості випадків, але, коли справа стосується дітей, наша «м'яка сила» блискавично може перетворитися на ураган, що змітає все на своєму шляху! І я б не радила Уряду перевіряти це на собі, продовжуючи провокувати наших мам. Сьогодні потрібно дуже чітко розуміти, що захист дитинства і материнства - це не політичне питання, це не про політику! Це про життя і майбутнє нашої країни!»  - зазначила Наталія Королевська.

Опубліковано: 11 червня 2021
×
Приєднатися