Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Наталія Королевська: В країні, де 60% людей живуть за межею бідності, чиновники не можуть отримувати мільйонні зарплати

За даними ПРООН, в останні роки за межею бідності перебуває понад 60% населення України, в цей же час топ-чиновники та керівники державних корпорацій отримують багатотисячні зарплати, просто немислимі для звичайних громадян країни. Про це на засіданні робочої групи з питання зарплат у державному секторі заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська.

«За даними ПРООН, за межею бідності перебуває понад 60% населення України. За даними Держстату, в 2020 році 65,9% українських домогосподарств перебували в стані фактичної бідності, не маючи можливості задовольняти свої базові потреби через відсутність доступу до основних матеріальних благ і соціальних ресурсів. Тому просто цинічно виглядає оплата праці окремих чиновників, а також керівників і членів наглядових рад державних компаній, які щомісяця можуть отримувати від 300 тисяч до понад 5 млн гривень», – сказала Наталія Королевська.

Парламентарій також зазначила, що з метою виправити таку соціальну несправедливість було ініційовано питання про законодавче обмеження максимального розміру заробітної плати керівників та працівників підприємств державного сектора економіки, державних службовців і працівників установ та організацій, які фінансуються або дотуються з бюджету.

«Нашим законопроектом №3034-1 ми пропонуємо: обмежити рівень заробітної плати, включаючи будь-які надбавки, премії та заохочувальні виплати, виключно десятьма розмірами мінімальної зарплати. Також ми вимагаємо скоротити тривалість щорічної оплачуваної відпустки членів Кабінету міністрів і народних депутатів до 24 календарних днів. Крім того, ми вимагаємо розірвання контрактів з тими чиновниками, чиї розміри зарплат будуть суперечити цьому закону, з моменту набрання ним чинності та проведення нових конкурсів на займані ними посади.

Цинічна політика влади, яка знаходить ресурси на багатомільйонні зарплати для себе, але не знаходить можливості поліпшити добробут людей, відбирає у наших громадян віру і надію в завтрашній день. Ми вважаємо, що чиновники повинні отримувати високі зарплати за свою роботу, але тільки після того, коли підвищиться рівень життя людей. Наш законопроект в цьому плані може стати стимулом для держслужбовців: хочете отримувати більш високу зарплату – підвищуйте розмір мінімальної, тоді доходи будуть рости і у працюючих українців, і у пенсіонерів, і в державному секторі», – резюмувала Наталія Королевська.

Опубліковано: 15 червня 2021
×
Приєднатися