Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Наталія Королевська: Реінтеграція жителів непідконтрольних територій повинна починатися з соціального діалогу

Про це у четвер, 8 квітня, під час робочої наради щодо реалізації права на пенсію внутрішньо переміщених осіб та осіб, які проживають на тимчасово непідконтрольних територіях, заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська.

«З липня 2014 року, всупереч усім людським і конституційним нормам, попередньою владою було припинено виплату пенсій на непідконтрольних територіях Донбасу. У підсумку більше мільйона українських пенсіонерів, які там проживають, були позбавлені мінімальних засобів до існування. Люди похилого віку змушені проходити через принизливі перевірки і верифікації, збирати довідки і оббивати пороги соціальних служб, але навіть це не гарантує їм виплату пенсій. За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, станом на кінець 2019 року заборгованість Пенсійного фонду за нарахованими пенсійними виплатами пенсіонерам, які проживають на непідконтрольних територіях Донбасу, склала 86 млрд гривень. Але в бюджеті Пенсійного фонду за всі ці роки ні копійки не передбачено на виплату накопиченої за шість років заборгованості перед пенсіонерами Донбасу», – зазначила народний депутат.

Наталія Королевська також наголосила, що вже як мінімум п'ять років Моніторингова місія ООН з прав людини, а також Управління Верховного комісара ООН у справах біженців постійно вказують уряду України на необхідність відновлення пенсійних прав жителів Донецької та Луганської областей.

«Ми вимагаємо припинити це свавілля, забезпечити своєчасну виплату пенсій усім українським громадянам. Ми наполягаємо на тому, що Кабінет міністрів і Пенсійний фонд зобов'язані розробити чіткий механізм, що дозволяє повернути пенсіонерам Донбасу зароблені ними пенсії. При цьому такий механізм повинен бути дворівневим і охоплювати повернення заборгованості з пенсійних виплат як пенсіонерам, які мають статус внутрішньо переміщених осіб, так і пенсіонерам, які проживають на непідконтрольних територіях. Всі необхідні законопроекти вже зареєстровані у парламенті, і єдине, що потрібно для відновлення соціальної справедливості, – це політична воля, бажання влади почати соціальну реінтеграцію і захистити громадян України, які постраждали від збройного конфлікту», – резюмувала Наталія Королевська.

Опубліковано: 8 квітня 2021
×
Приєднатися