Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Наталія Королевська: Прикриваючись благими намірами, влада намагається перетворити Україну на полігон для вирощуванню конопель

Про це, коментуючи спроби влади ухвалити законопроект №5596 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання обігу конопель у медичних цілях, наукової і науково-технічну діяльність», заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська.

«Уважно вивчивши текст законопроекту, абсолютно точно можна сказати, що крім дозволу купувати препарати на основі медичного канабісу за рецептом лікаря, він містить багато сумнівних норм», – наголосила політик.

По-перше, цей законопроект дає зелене світло вирощуванню конопель для всіх приватних компаній, які отримають ліцензію Нацполіції.

«Немає жодних гарантій, що таким чином криміналітет, який зараз незаконно займається вирощуванням і продажем конопель, не легалізує свою діяльність», – додала Наталія Королевська.

По-друге, дозволити збираються виключно коноплю з допустимою кількістю тетрагідроканнабіноїду, але механізм цього контролю у законопроекті не прописаний, та й є великі сумніви, що перевірити всі посіви конопель на хімічний склад взагалі реально, як і те, що це буде хтось перевіряти .

«І третє - корумпована система нагляду, контролю та судової влади тільки погіршить ситуацію з нелегальним обігом легких наркотиків в країні. Якщо влада не здатна протистояти виробництву підробленого алкоголю, сигарет, бензину та побутової хімії, чому вони раптом вирішили, що впораються з марихуаною?» – зазначила народний депутат.

Як підкреслила Наталія Королевська, Кабмін ще у квітні виключив медичний канабіс зі списку заборонених. Тобто вже тоді з'явилася можливість прописувати пацієнтам ці препарати без жодних законопроектів – потрібна лише реєстрація препаратів Міністерством охорони здоров'я України.

«Природно, що люди, які страждають від важких захворювань, потребують полегшення свого стану, і вони повинні отримувати якісну медичну і медикаментозну допомогу, яка полегшить їхні біль і страждання. Але влада має зовсім іншу мету – прикриваючись благими намірами допомоги важкохворим пацієнтам, вона намагається дозволити масове вирощування і продаж канабісу в Україні, іншими словами – зробити з нашої країни полігон для вирощування конопель. Це, безсумнівно, викличе сплеск наркоманії і збільшення обороту наркотиків в країні», – переконана Наталія Королевська.  

Незважаючи на те, що «слуги» провалили 13 липня голосування за цей законопроект, вони  абсолютно точно спробують протягнути його знову, прогнозує парламентар.

«Ми вимагаємо від влади відмовитися від своїх бажань зробити з України країну лудоманів і наркоманів. Пора нарешті почати приймати ті рішення, які дозволять захистити людей, поліпшити якість їхнього життя і забезпечити кожній українській дитині і кожній родині впевнене і захищене майбутнє», – резюмувала народний депутат.

 

Опубліковано: 13 липня 2021
×
Приєднатися