Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Наталія Королевська: Уряд зобов’язаний відновити виплату пенсій жителям непідконтрольних територій – це стане важливим кроком на шляху до миру

Поновлення соціальних виплат, у тому числі пенсійних, громадянам України, які проживають на непідконтрольних територіях Донбасу, – важливий крок на шляху повноцінної реінтеграції людей і територій. Про це на круглому столі з виплат пенсій жителям непідконтрольних територій заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська.

«З липня 2014 року, грубо порушуючи закони і Конституцію України, влада припинила виплачувати чесно зароблені пенсії сотням тисяч громадян, які в силу різних причин залишилися на непідконтрольних територіях, позбавивши їх засобів до існування в умовах активних бойових дій. За 7 років війни Україна не виплатила пенсіонерам непідконтрольного Донбасу понад 86 млрд гривень! Незважаючи на низку рішень як українського, так і міжнародних судів, уряди Яценюка, Гройсмана, Гончарука фактично відмовлялися від власних громадян, таку ж політику проводить і Кабмін Шмигаля. Законні права людей продовжують ігноруватися, створюються все нові і нові перешкоди для отримання пенсій навіть тим пенсіонерам, які залишили непідконтрольні території та стали вимушеними переселенцями», – зазначила Наталія Королевська.

За словами парламентарія, саме відновлення повноцінного соціального захисту і надання державних соціальних гарантій з боку України жителям непідконтрольного Донбасу повинні стати фундаментом повноцінної реінтеграції і людей, і територій.

«Сьогодні понад 700 тисяч наших громадян на непідконтрольних територіях не отримують гарантованих державою пенсійних виплат. Понад 600 тисяч пенсіонерів-переселенців також були позбавлені пенсій через процедуру "верифікації". Парламент не розглядає законопроекти, в яких ми детально пояснили і прописали, яким чином спростити процедуру отримання пенсій нашим пенсіонерам з непідконтрольного Донбасу, а також пенсіонерам-переселенцям. І ми продовжимо робити все, щоб відновити справедливість і не на словах, а на ділі показати нашим людям, які живуть на війні і не можуть виїхати на мирну частину України, що вони – громадяни нашої країни і що країна про них піклується. Це важливий етап досягнення миру в Україні», – наголосила Наталія Королевська.

Опубліковано: 8 червня 2021
×
Приєднатися