Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Наталія Королевська: Підвищення прожиткового мінімуму до рівня фактичного – була б найефективнішою з можливих реформ

Про це 16 червня, під час засідання Робочої групи Комітету ВРУ з питань соціальної політики, на якому були розглянуті ініціативи щодо реформування прожиткового мінімуму, заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська.

«Вже протягом двох років влада розповідає нам про боротьбу з бідністю, але насправді вони продовжують боротися з бідними. І вже дійшли до так званого реформування базового показника, який лежить в основі всіх соціальних виплат і гарантій - прожиткового мінімуму. Офіційно його розмір сьогодні становить 2379 гривень або 80 доларів - удвічі нижче реального рівня прожиткового мінімуму, який, за розрахунками Мінсоцполітики, становить 5492 гривень. Але замість підвищення прожиткового мінімуму до реального рівня і таким чином - посилення соціального захисту громадян, влада пропонує відмовитися від такого державного соціального стандарту як прожитковий мінімум, і замінити його «базовою величиною для соціальних виплат населенню», - зазначила народний депутат.

Наталія Королевська наголосила, що ця базова величина буде значно меншою за розмір прожиткового мінімуму, вона буде встановлюватися урядом практично в ручному режимі та за залишковим принципом - в цілях економії державного бюджету.

«Сьогодні разом з членами робочої групи - народними депутатами, експертами, представниками профспілок і роботодавців - ми обговорили всі питання, пов'язані з формуванням і забезпеченням прожиткового мінімуму в Україні. І прийшли до єдиної думки, що прожитковий мінімум повинен відповідати реальним потребам людини, гарантувати йому мінімально необхідний рівень життя в країні. Тільки підвищення прожиткового мінімуму до його реального рівня, його індексацію для різних соціальних груп, перегляд споживчого кошика можна назвати реальною та ефективною реформою прожиткового мінімуму. Це дозволить автоматично підняти пенсії та абсолютно всі існуючі соціальні виплати. А головне - стане важливим кроком в боротьбі з бідністю в Україні! Підвищити прожитковий мінімум до рівня фактичного - найшвидша та ефективна з усіх можливих реформ», - резюмувала Наталія Королевська.

Опубліковано: 16 червня 2021
×
Приєднатися