Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Наталія Королевська: Ми вимагаємо припинити маніпуляції з лікарняними – люди повинні отримувати виплати вчасно і в повному обсязі

Про це заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська.

«Міністерство соціальної політики презентувало чергову «антисоціальну» ініціативу – внесення змін до закону про обов'язкове державне соціальне страхування. У запропонованому законопроекті пропонується платити 50% середньої зарплати (доходу) тим, хто має страховий стаж до п'яти років, 60% – людям зі стажем 5-10 років, 70% – 10-15 років, 80% – 15-20 років. 100% від окладу отримуватимуть лише ті, хто пропрацював більше 20 років. Виняток зробили тільки для громадян пільгових категорій – чорнобильців, батьків дітей до 14 років, ветеранів війни, а також людей, на яких поширюється дія закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» – їм будуть оплачувати 100% середньої заробітної плати. Також оплату 10 днів лікарняного планують скинути на плечі роботодавців, раніше роботодавець оплачував 5 днів, а решта суми покривалася з Фонду соціального страхування», – зазначила народний депутат.

Як підкреслила Наталія Королевська, така ініціатива містить дискримінаційні ризики – по-перше, роботодавцям буде невигідно брати на роботу працівників з великим страховим стажем, а по-друге, це сильно вдарить по молоді, яка, не маючи необхідного стажу, буде отримувати мізерні виплати за листками непрацездатності.

«Така ініціатива – наслідок нестачі грошей у Фонду соціального страхування. Спочатку попередня влада зайнялася «реформуванням» єдиного соціального внеску, що спричинило катастрофічний дефіцит Фонду соцстраху та постійні затримки з виплатами. А епідемія коронавірусу призвела до того, що кількість людей, які звернулися до Фонду за виплатами минулого року, збільшилася фактично в три рази, і сьогодні загальний дефіцит Фонду становить 2,5 млрд грн.

Ми вимагаємо припинити будь-які маніпуляції з виплатами лікарняних – вони повинні виплачуватися в повному розмірі та в строк, згідно з чинним законодавством. Також ми вимагаємо припинити маніпулювати страховим стажем. Спочатку це ноу-хау влада вплела у пенсійну реформу, через що пенсія для багатьох українців стала далекою і часто недосяжною перспективою, а тепер за рахунок страхового стажу вони збираються заощадити ще й на виплатах за лікарняними листам. ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ продовжить робити все, щоб наявна заборгованість за лікарняними була виплачена у повному обсязі і щоб люди, які змушені піти на лікарняний, знали, що держава їм завжди допоможе і ніколи не залишить один на один з існуючими проблемами», – зазначила Наталія Королевська.

Опубліковано: 6 квітня 2021
×
Приєднатися