Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Наталія Королевська: Ми закликаємо владу на державному рівні прийняти комплексну програму захисту переселенців

Про це 20 червня, у Всесвітній день біженців, заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська.

«Бойові дії на сході, які не припиняються вже сім років, спровокували глибоку соціальну і гуманітарну кризу. Близько 1,7 млн громадян нашої країни виїхали із зони воєнних дій і стали вимушеними переселенцями – внутрішніми мігрантами. Це люди, які не виїхали в інші країни, а повірили і довірилися своїй країні, своїй Батьківщині, розраховуючи, що держава їм обов'язково допоможе. Але з 2014 року, за різними даними, близько половини від загального числа переселенців повернулися назад в ОРДЛО – про це говорять дослідження моніторингових місій, про це заявляє і офіційна влада. Люди були змушені повернутися на тимчасово неконтрольовані території, тому що за сім років влада так і не спромоглася розробити комплексну державну стратегію їх захисту та підтримки», – зазначила народний депутат.

Як підкреслила Наталія Королевська, така програма повинна включати в себе допомогу в працевлаштуванні переселенців, забезпечення їх тимчасовим житлом, адекватну державну допомогу і відновлення пенсійних виплат, доступність медичних та освітніх послуг, і, звичайно ж, право голосу. Це все повинно бути чітко закріплено в законах і гарантуватися на державному рівні.

«Депутати, чиновники і міністри на ефірах і при особистому спілкуванні повністю погоджуються з нашими пропозиціями, які давно зареєстровані в парламенті. Але на практиці, коли справа доходить до прийняття рішення у сесійній залі, всі чомусь ховають голову в пісок. А в цей час люди – громадяни України – так і не дочекавшись допомоги держави, повертаються в зону бойових дій, наражаючи на небезпеку себе та свої родини. Ми закликаємо владу на державному рівні надати всебічну підтримку вимушеним переселенцям і зрозуміти нарешті, що переселенці – це посли миру. Саме вони після завершення бойових дій першими поїдуть повертати свій регіон до життя. І саме переселенці можуть стати кращими помічниками нашої країни в процесі реінтеграції непідконтрольних територій, повернення Донбасу в Україну, а України – на Донбас», – резюмувала Наталія Королевська.

Опубліковано: 20 червня 2021
×
Приєднатися