Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Наталія Королевська: Через провальну політику влади в Україні знижується рівень усиновлення

Влада повністю провалила політику в сфері профілактики та подолання сирітства. За 2020 рік в Україні всиновили всього 2047 із майже 70 тисяч дітей-сиріт. При цьому влада взяла курс на ліквідацію існуючих установ, в яких виховуються та лікуються діти, позбавлені батьківського піклування. Про це, в Одесі, після відвідин Будинку дитини та дитячого будинку сімейного типу, заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська.

«Провальна політика влади в сфері соціального захисту дитинства і материнства, зокрема, по відношенню до дітей-сиріт, чітко простежується на прикладі Одеської області. За 2020 рік тут було усиновлено всього 133 дитини, з більш ніж п'яти тисяч дітей-сиріт, які проживають тут. У масштабах країни статистика не менше гнітюча - за минулий рік усиновлено всього 2047 із загального числа в майже 70 тисяч дітей-сиріт. При цьому влада затіяла реформу будинків дитини, а точніше їх ліквідацію. Ці установи - перше місце, куди потрапляють діти від яких відмовилися батьки та осиротілі діти. Саме в будинках дитини такі діти отримують першу турботу, догляд, а також необхідне лікування і реабілітацію», - зазначила Наталія Королевська.

За її словами, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ підтримала створення та бере активну участь у роботі Парламентської слідчої комісії з питань деінституалізації, дотримання прав дітей та посилення їх соціального захисту.

«Закриваючи будинки дитини, влада не пропонує ніякої альтернативної інфраструктури, а просто руйнує існуючу систему підтримки і опікунства дітей-сиріт та дітей з інвалідністю. Це неприпустимо - влада навпаки повинна робити все, щоб підтримувати такі установи, розвивати їх мережу і надавати максимальну опіку дітям-сиротам, максимально сприяючи в пошуку для таких діток нових сімей», - зазначила народний депутат.

Вона нагадала, що свого часу була затверджена та розпочата реалізація Державної програми подолання сирітства, і, якби в 2014 році нова влада не припинила її виконання, вже до 2020 року сирітство, як явище, повністю зникло б в Україні.

«Ми будемо домагатися, щоб система підтримки дітей-сиріт, спеціалізованих установ, а також програма профілактики сирітства в нашій країні, як і в цілому захист дитинства і материнства, були на вістрі всієї державної політики країни», - заявила Наталія Королевська.

Опубліковано: 10 червня 2021
×
Приєднатися