Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Наталія Королевська: Бюджетна декларація Кабміну до 2024 року - стратегія поглиблення і консервації бідності

Кабінет міністрів України підготував бюджетну декларацію країни на 2022-2024 роки. Аналіз документу підтверджує - уряд узяв курс на подальшу деформацію системи соціального захисту з остаточним її демонтажем. Про це в Одесі заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська.

«Ми ретельно проаналізували Бюджетну декларацію від уряду, яка по суті є планом соціально-економічного розвитку країни до 2024 року. Це складно назвати фундаментальним документом, скоріше - це висмоктані з пальця, нічим не підкріплені фантазії чиновників», - заявила депутат.

Вона зазначила, що Кабміном не передбачено виконання рішення Конституційного суду щодо відновлення соціальних виплат пільговим категоріям.

«З одно боку Кабмін дає необґрунтовані прогнози щодо зростання ВВП і економіки країни, що, по суті, мало б допомогти в подоланні бідності в Україні, але по факту, якщо вивчити соціальний розділ декларації - ми побачимо, що поліпшень для людей не передбачено ніяких. По-перше, Уряд не збирається в найближчі 3 роки виконувати рішення Конституційного Суду щодо відновлення соціальних і пенсійних виплат, гарантій і пільг, незаконно відібраних у людей. Чорнобильцям, пенсіонерам, ветеранам праці та ВВВ уряд відмовляється платити їх чесно зароблені компенсації, ігноруючи рішення суду. На сьогоднішній день Кабмін уже заборгував цим людям 120 мільярдів гривень, а вже до кінця 2024 року ця сума перевищить 240 млрд. гривень», - зазначила Наталія Королевська.

За словами нардепа, виходячи з бюджетної декларації, зростання соціальних стандартів також не передбачено, а кількість одержувачів субсидій продовжить скорочуватися.

«У найближчі 3 три роки продовжиться тенденція щодо збереження колосального розриву між розміром мінімальної заробітної плати і розміром посадового окладу працівника I тарифного розряду. У січні-вересні 2022 року цей розрив буде більш ніж дворазовим, при мінімальній зарплаті в 6500 грн., працівник I тарифного розряду буде отримувати всього 2893 грн. Крім того, уряд має намір зберегти практику відв'язування мінімальної зарплати від розміру прожиткового мінімуму для працездатних. Як не буде проведено і осучаснення самого прожиткового мінімуму - тобто, всі соціальні виплати, розраховані виходячи з його розміру, залишаться замороженими, що продовжить провокувати і консервувати бідність. Не менш важливим є і питання субсидій, особливо в умовах анонсованого зростання тарифів, але підвищення витрат на цю сферу також не передбачено, що говорить про одне - субсидії у людей продовжать відбирати», -підкреслила народний депутат.

Вона відмітила, що в найближчі три роки Уряд і далі буде скорочувати соціальні пільги, гарантії і виплати для чорнобильців, для ветеранів, для вимушених переселенців, а також інших соціально вразливих категорій громадян.

«Цілком очевидно, що прийнята Кабміном Бюджетна декларація на 2022-2024 роки потребує серйозного і масштабної доопрацювання. Але я вважаю, що займатися цим повинен не цей, повністю дискредитувавший себе Кабмін, а новий професійний уряд, який буде сформований після позачергових парламентських виборів. В Україні гостро назріла необхідність повного перезавантаження законодавчої і виконавчої влади! Ми повинні зробити все, щоб переформатувати владу і забезпечити людям реальний захист і підтримку, витягнути країну з бідності і зробити Україну країною щасливих людей, які живуть з упевненістю в завтрашньому дні», - зазначила Наталія Королевська.

Опубліковано: 10 червня 2021
×
Приєднатися