Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Наталія Королевська: Без підвищення соцстандартів, держконтролю за цінами й тарифами боротися з бідністю марно

Про це 7 квітня на комітетських слуханнях про стан виконання Стратегії подолання бідності в Україні заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська.

«Останні роки, починаючи з 2014-го, Україна – європейський лідер у міжнародних антирейтингах бідності. Не став винятком і 2020 рік – ВВП на душу населення становив лише 3,4 тис. доларів – Україна, як і в попередні роки, залишається найбіднішою країною в Європі. Це свідчить про те, що Стратегія подолання бідності, прийнята в березні 2016 року з терміном виконання до кінця 2020 року, була повністю провалена як попередньою, так і чинною владою», – підкреслила нардеп.

Парламентар наголосила, що соціальні пільги та виплати скорочені до мінімуму, а більшість пенсіонерів з пенсією трохи більше 2 тисяч гривень змушені виживати.

«Рівень безробіття досяг рекордних 10% – за офіційними даними, безробітних громадян вже 2 мільйони, борги по заробітній платі становлять 3,2 мільярда гривень, а заборгованість за послуги ЖКГ перевищила 80 мільярдів», – зазначила народний депутат.

Наталія Королевська наголосила, що пандемія COVID-19 тільки погіршила ситуацію і спровокувала підвищення рівня бідності – згідно з даними багатьох міжнародних організацій, за підсумками минулого року за межею бідності перебувало 51% українців, це близько 19 мільйонів громадян.

«Розробка нової Стратегії боротьби з бідністю має стати сьогодні першочерговим завданням з якісним системним підходом до проблеми, реалістичними макроекономічними розрахунками, з конкретними зобов'язаннями і відповідальністю уряду», – акцентувала політик.

Але навіть нова стратегія ризикує залишитися тільки на папері, якщо влада не вирішить найгостріші соціальні питання, вважає парламентар.

«Перше - пост-пандемічне відновлення економіки, підтримка національного виробника та створення нових робочих місць. Друге - підвищення прожиткового мінімуму до його реальних показників і перегляд розміру всіх соціальних стандартів. Третє - зниження тарифів на комунальні послуги та реструктуризація заборгованості населення за послуги ЖКГ. Четверте - вирішення проблеми накопичення боргів по зарплаті. І п'яте – виконання рішень Конституційного Суду щодо відновлення соціальних виплат, гарантій і пільг для соціально найуразливіших категорій громадян. Якщо ми зможемо об'єднати зусилля уряду і парламенту, знайти ефективні шляхи вирішення цих проблем і прийняти всі необхідні законопроекти, Україна нарешті отримає шанс вирватися з пастки бідності і стати благополучною, заможної країною», - резюмувала Наталія Королевська.

 

 

Опубліковано: 7 квітня 2021
×
Приєднатися