Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Наталія Королевська: За шість років держава не зробила нічого, щоб захистити переселенців і мирних жителів Донбасу

Про це в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» на телеканалі Україна 24 заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська.

«Коли тільки починався конфлікт на Сході, понад 1,5 мільйона людей виїхали в Україну і стали вимушеними переселенцями. І перше, що треба було зробити - підтримати і захистити цих людей, тому що саме вони, після завершення конфлікту, стануть першими послами миру на неконтрольованих територіях. Але за шість років близько 500 тисяч людей повернулися назад. Чому? Тому що держава не зробила для них нічого - ані режим Порошенка, ані чинна влада не прийняли жодної реальної програми підтримки переселенців в Україні», - зазначила народний депутат.

Наталія Королевська наголосила, що за 4 роки на Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб, яке і повинно займатися вирішенням перерахованих вище питань, витрачено 4 мільярди гривень. Але за цей час міністерство не змогло реалізувати жодної корисної ініціативи щодо соціального захисту мирних людей - був підготовлений лише один законопроект, який потім міністерство відкликало.

«За шість років держава не зробила нічого, щоб захистити переселенців і мирних жителів Донбасу. Немає програм підтримки переселенців і людей, які постраждали від бойових дій, немає компенсацій за зруйноване житло, а пенсіонери, що проживають на неконтрольованій території, вже шість років не отримують свої законні пенсії. Більше того, Зе-влада, в порушення Конституції і законів України, заборонила проводити вибори до обласних рад на контрольованій частині Луганської та Донецької областей, позбавивши людей права обирати обласних депутатів. Ми вимагаємо відновити повноцінне місцеве самоврядування на підконтрольній Україні території Донбасу, захистити переселенців і мирних громадян, і не на словах, а на ділі розпочати мирний дипломатичний шлях України!» - резюмувала Наталія Королевська.

Опубліковано: 20 липня 2020
×
Приєднатися