Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Наталія Королевська: Посилення впливу жінок і виконання Україною Резолюції РБ ООН 1325 – важливі інструменти на шляху досягнення миру

Про це в рамках Мюнхенської конференції з безпеки на традиційній зустрічі жінок - політичних лідерів WPL на тему «Жінки за столом світу і безпеки, щоб змінити ситуацію» заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ, ініціатор Національної платформи «Жінки за Мир» і Kyiv Global Summit Наталія Королевська. Парламентар представляла на заході Україну.

«Сьогодні на полях Мюнхенської конференції з безпеки разом з жінками-політичними лідерам з різних країн ми говорили про посилення ролі і впливу жінок у питаннях досягнення миру, національної та міжнародної безпеки. Очевидно, що одне з місць, де жінки значно недопредставлені, – це процеси національної і міжнародної безпеки та миру. Жінки-лідери зійшлися на думці: важливим фактором досягнення миру є участь жінок у миротворчих процесах і їхня присутність у переговорних процесах», - зазначила народний депутат.

Наталія Королевська поділилася з іноземними колегами досвідом українських жінок у процесі миротворчості та побудови миру. Парламентар розповіла про діяльність Національної платформи «Жінки за Мир», яка об'єднує понад 200 тис. українок, першу миротворчу платформу Kyiv Global Summit «Women. Peace. Security», а також про створене в українському парламенті міжфракційне депутатське об'єднання «Жінки. Мир. Безпека», одним із завдань якого є виконання Національного плану дій стосовно Резолюції Ради Безпеки ООН №1325 «Жінки, мир, безпека».

«У цьому році виповнюється 20 років з дня прийняття Резолюції РБ ООН 1325, яка є ефективним програмним інструментом для реалізації і захисту прав жінок в умовах бойових дій. І сьогодні всім країнам, а особливо - Україні, де шостий рік не припиняються бойові дії, важлива повноцінна імплементація Резолюції 1325, особливо її пунктів щодо більш активної участі жінок у вирішенні цивільних конфліктів і мирних переговорах. Адже численні дослідження показали, що збільшення кількості жінок за столом переговорів робить досягнутий мир більш міцним і довговічним. Жінки з понад 40 країн світу підтримали нашу ініціативу провести у жовтні в Києві, напередодні 20-ї річниці прийняття Резолюції 1325, конференцію жінок - політичних лідерів і знайти ефективні інструменти розширення ролі жінок у миротворчості. Об'єднуємо зусилля і діємо, щоб 2020 рік став роком миру для України», - резюмувала Наталія Королевська.

Опубліковано: 14 лютого 2020
×
Приєднатися