Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Наталія Королевська: Статус дитини, яка постраждала від бойових дій, потрібно наповнити пакетом необхідних соціальних гарантій та пільг

Про це заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська в ході круглого столу «Соціальний захист, права і реабілітація дітей, які постраждали внаслідок конфлікту», який відбувся за підтримки організації Stabilization Support Services.

«Є три категорії дітей, яким необхідна невідкладна допомога і захист держави: діти, які проживають уздовж лінії розмежування; діти-переселенці і діти, які вимушено живуть на тимчасово неконтрольованих територіях. В цілому ж понад півмільйона дітей у зоні військового конфлікту на Донбасі потребують невідкладної гуманітарної допомоги, а понад 200 тис. дітей і підлітків, які проживають умежах 15-ти кілометрів по обидва боки від лінії розмежування, піддаються постійній небезпеці через безперервні бойові дії», - зазначила Наталія Королевська.

За її словами, сьогодні юридичну, психологічну та гуманітарну допомогу дітям Донбасу надають переважно міжнародні благодійні організації та фонди. І одне з головних завдань парламенту - розробити і прийняти дорожню карту державної підтримки дітей, які постраждали від збройного конфлікту.

«У минулому скликанні парламенту ми домоглися надання статусу дітям, які постраждали від конфлікту на сході. Сьогодні цей статус отримали близько 24 тис. дітей, але, на жаль, він не гарантує жодного додаткового захисту з боку держави. Необхідно внести це питання до порядку денного, наповнити статус пакетом необхідних соціальних гарантій та пільг, виходячи з потреб кожної дитини, і передбачити необхідне фінансування у бюджеті на наступний рік», - резюмувала Наталія Королевська.

Опубліковано: 16 вересня 2019
×
Приєднатися