Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Наталія Королевська: Ухвалення нового Трудового кодексу може повернути Україну в часи «панщини»

Зареєстрований у парламенті урядовий проект нового Трудового кодексу не містить балансу захисту прав працівників і роботодавців, з істотним перекосом на користь останніх. Ухвалення цього законопроекту залишить безправними українців, які працюють, і фактично легалізує рабство, повернувши Україну в часи «панщини».

Про це заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська.

«Проект нового Трудового кодексу від Кабінету міністрів має одну глобальну мету - тотальне урізання прав українців на працю. Зареєстрований документ, в разі його прийняття, повністю змінить чинну в Україні модель трудових відносин - працедавці знайдуть максимальний захист та отримають право звільняти людей, цокнувши пальцями, незалежно від того, чи є для цього серйозні підстави. Потрапити під звільнення можуть навіть вагітні жінки. Крім того, фактично скасовується фіксований 8 годинний робочий день, а його тривалість може збільшитися до 12 годин. Якщо раніше захистити працівників могли профспілки, то тепер вони будуть позбавлені такої можливості. Проект нового Трудового кодексу не містить балансу захисту прав працівників і роботодавців, з істотним перекосом на користь останніх. Ухвалення цього законопроекту залишить безправними українців, що працюють, і фактично легалізує рабство, повернувши Україну у часи «панщини», - заявила Наталія Королевська.

З її слів, у парламенті за дорученням профспілок раніше був зареєстрований проект Трудового кодексу України №2410. Основна мета документу - максимально захистити права працівників в Україні.

«За дорученням профспілок ми зареєстрували у парламенті проект нового Трудового кодексу України, який спрямований на посилення захисту прав людей, що працюють в нашій країні, і створення умов, які зупинять постійне зростання трудової міграції з України. Профспілковий Трудовий кодекс підготовлений людьми, які зсередини знають всі слабкі місця у сфері трудових відносин, він сприятиме не тільки їх усуненню і встановленню більш якісного захисту прав працівників, а й забезпечить правильний баланс законодавчого регулювання на ринку праці. Дуже важливо зробити все, щоб парламент прийняв саме «профспілкову» редакцію трудового кодексу і гарантував захист прав працівників у нашій країні », - зазначила Наталія Королевська.

Опубліковано: 9 січня 2020
×
Приєднатися