Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Наталія Королевська: Підвищення з 1 грудня мінімальної пенсії на 74 гривні - знущання з мільйонів українських пенсіонерів

Про це заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська.

«Пенсійний фонд України здійснить перерахунок пенсій з 1 грудня у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму. Розмір мінімальної пенсії для осіб, які втратили працездатність, буде підвищено з 1564-х до 1638 гривень. Підвищення пенсії на 74 гривні, а це менше 3 доларів, - дуже показовий результат пенсійної реформи Порошенка-Гройсмана, яка, на жаль, так і не була скасована новою владою. Внаслідок цього мільйони людей похилого віку змушені виживати на мізерну пенсію, за яку не в змозі оплатити комунальні тарифи, купити ліки і продукти харчування», - зазначила народний депутат.

Парламентар також зауважила, що внаслідок пенсійної реформи мінімальна пенсія зі 150 доларів у 2013 році знизилася до 58-ми у 2019-м. А чергове так зване підвищення пенсій з 1 грудня на менш ніж 3 долари, - справжнє знущання з українських пенсіонерів, переконана вона.

«Незважаючи на те, що парламент прийняв на наступний рік бюджет, у якому не враховані наші правки щодо перегляду соціальних стандартів, ми й надалі будемо домагатися, щоб у бюджеті 2020 року була передбачена реальна індексація і підвищення пенсій. Потрібно підвищити мінімальну пенсію до 4500 гривень, повернути коефіцієнт 1.35, розробити справедливий механізм нарахування пенсій і негайно провести перерахунок всім, хто опинився «за бортом» реформи, – чорнобильцям, військовим пенсіонерам, пенсіонерам-держслужбовцям, переселенцям і жителям непідконтрольних територій. Також ми зареєстрували законопроекти 1116 і 1141-1 і будемо домагатися повного скасування провальною пенсійної реформи», - резюмувала Наталія Королевська.

Опубліковано: 2 грудня 2019
×
Приєднатися