Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Наталія Королевська: Витрачених на дороги 25,7 мільярда гривень з антиковідного фонду вистачило б на 51 мільйон доз вакцин

Управління фондом по боротьбі з коронавірусом, створеним постановою Кабміну 22 квітня 2020 року, як і заяви про те, що його не існувало – чергові докази непрофесійності нинішньої влади. Про це заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська.

«22 квітня минулого року був створений фонд по боротьбі з COVID-19, затверджений у розмірі 66,5 мільярдів гривень. Тоді, на самому початку епідемії, депутати всіх фракцій парламенту змогли об'єднати свої зусилля заради захисту медиків, громадян та економіки від COVID-19 і його наслідків. Тоді ми підготували чіткий алгоритм дій – куди і як перш за все необхідно направити ресурси і зусилля, щоб країна пройшла через цей шторм з мінімальними втратами», – зазначила парламентар.

Зі слів Наталії Королевської, уряду залишалося тільки чітко виконати функції менеджменту процесами, але і з цим вони не впоралися.

«У підсумку наша країна програла у боротьбі з коронавірусом - провалена підготовка до вакцинації, більшість лікарень досі не обладнані кисневими точками, медики залишилися з мізерними зарплатами, немає ні умов для зберігання вакцин, ні спеціальних мобільних кабінетів для вакцинації, економіка зазнає збитків, промисловість продовжує згортатися, а малий і середній бізнес змушені закриватися», – зазначила Наталія Королевська.

Якби Кабмін якісно виконував свою роботу, ситуація з коронавірусом і його соціально-економічними наслідками в Україні була б не такою плачевною, як зараз, переконана нардеп.

«Можемо констатувати, що, замість реальної боротьби з пандемією і фінансування профільної галузі, влада більшу частину антикоронавірусного фонду витратила на потенційно корупційні статті, такі, як будівництво доріг. На ті 25,7 мільярда гривень з антиковідного фонду, які влада пустила на дороги, можна було б купити 51 мільйон доз вакцин Sinovac Biotech, ціна якої, за заявами уряду, – 504 гривні за штуку. При цьому за минулий рік від COVID-19 померли понад 20 тисяч українців – це вдвічі більше ніж від грипу і пневмонії», – наголосила політик. 

Не менші втрати, зі слів Наталії Королевської, понесла економіка, яка досі перебуває у глибокій кризі.

«Ми вимагаємо відставки цього уряду, а також виконання нашого плану відновлення економіки. Це дозволить захистити людей, підтримати підприємців і мінімізувати наслідки пандемії та економічної кризи для нашої країни», – заявила Наталія Королевська.

Опубліковано: 22 лютого 2021
×
Приєднатися