Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Наталія Королевська на Reykjavík Global Forum Women Leaders: Жінки-політичні лідерки світу високо оцінили досвід побудови миру жінок України

У столиці Ісландії Рейк'явіку проходить щорічний Глобальний міжнародний форум жінок-політичних лідерів #Reykjavik19. У його роботі беруть участь жінки-глави держав і урядів, міністри, парламентарії, представники міжнародних організацій. Україну на форумі представляє народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ, ініціатор Національної платформи «Жінки за Мир» Наталія Королевська.

«Сьогодні тут, у Рейк'явіку, разом з понад 500 жінками-політичними лідерами всього світу, ми обговорюємо коло питань, пов'язаних зі змінами глобального світового порядку денного. Це і торгові війни, і прояви радикалізму та екстремізму, інформаційна безпека. Але один з найголовніших викликів, який обговорюється сьогодні тут, – це імплементація країнами Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека».

На жаль, в усьому світі відзначається невисока залученість жінок до процесів, пов'язаних як з мирними переговорами, так і з запобіганням збройним конфліктам. І це незважаючи на те, що офіційно визнано – участь жінок у мирних процесах в середньому на 20 відсотків підвищує ймовірність укладання більш стійких мирних угод», – зазначила Наталія Королевська.

На полях Глобального міжнародного форуму жінок-політичних лідерів Наталія Королевська розповіла іноземним колегам про те, як діють жінки України в умовах війни, про гуманітарні місії Національної платформи «Жінки за Мир», про діяльність першої платформи щодо примирення Kyiv Global Summit. Це – конкретні кроки жінок України на шляху досягнення миру на сході країни та подолання гострої гуманітарної кризи, від якої страждають близько 4 мільйонів громадян України.

«Жінки-політичні лідери різних країн світу позитивно оцінили досвід жінок України в процесі миротворчості та побудови миру. Це ті жіночі ініціативи, які були розпочаті нами ще на початку бойових дій, – від евакуації мирних жителів із зони бойових дій і гуманітарних місій в зону конфлікту, до потужного жіночого об'єднання, яке сьогодні висловило підтримку мирним ініціативам України та робить все, щоб не дати радикалам зіштовхнути нашу країну з мирного шляху. Це – той досвід, який жінки України передають жінкам інших країн. Ми діємо, об'єднуємося, будуємо мир – як всередині України, так і за її межами. Майбутнє України і всього світу – в жіночих руках!» – резюмувала Наталія Королевська.

Опубліковано: 19 листопада 2019
×
Приєднатися