Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

На Донеччині депутати від ОП-ЗЖ ініціювали прийняття звернення до влади на підтримку медиків прифронтового регіону

На Донеччині під час сесій міських рад депутати від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ в Кураховому, Покровську, Добропіллі ініціювали прийняття звернення до Верховної Ради та Кабінету міністрів щодо необхідності збільшення фінансування медицини та підтримки медичних працівників в умовах епідемії COVID-19.

«На Донеччині щодня фіксується стрімке погіршення епідемічної ситуації, ситуація катастрофічна. Це призводить до зростання надмірного навантаження на медичні установи, лікарів і медичний персонал. Щоб захищати здоров'я та рятувати життя людей, медикам не вистачає обладнання, медикаментів, транспортних засобів. Крім того, зростає розрив між фінансовими ресурсами, які передбачені за договорами медичних установ з Національною службою здоров'я України, і витратами на лікування хворих. Як наслідок, знижується якість надання медичних послуг, зростають ризики закриття лікарень і скорочення персоналу», - йдеться у зверненні.

Депутати зазначають, що ще гірша ситуація в вузькоспеціалізованих медичних установах.

«Частина з них ще не встигла укласти угоди з НСЗУ, а частина - втратила значні обсяги фінансування через низькі тарифи та урізаний перелік медичних послуг пацієнтам. Кричущою проблемою є фактичне заморожування програми модернізації багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування. До сих пір не вирішена проблема оновлення матеріально-технічної бази лікарень, створення відділень екстреної медичної допомоги», - йдеться в ініційованому опозиціонерами зверненні до центральних органів влади.

Особливе занепокоєння у депутатів від ОП-ЗЖ викликає той факт, що за останній рік, безпосередньо в період епідемії COVID-19, продовжує зростати заборгованість по оплаті праці в сфері охорони здоров'я. Всього за 9 місяців 2021 року по Україні вона зросла в 4,7 рази. Це дуже несправедливо, що медики, які борються з епідемією, не шкодуючи своїх сил, здоров'я, а іноді й життя, змушені чекати, коли держава віддасть їм зароблені власною важкою працею гроші.

«Ми закликаємо Кабінет міністрів і Верховну Раду скоригувати проект державного бюджету на 2022 рік і виділити необхідні кошти для фінансування охорони здоров'я. Необхідно істотно збільшити виділення бюджетних коштів на програми медичних державних гарантій, забезпечити медичні заклади необхідними ресурсами для реагування на епідемію, підвищити заробітну плату лікарям, середньому та молодшому медичному персоналу», - зазначають депутати.

Також необхідно направити гроші на розвиток екстреної медичної допомоги, в тому числі на придбання спеціалізованого транспорту, медичного обладнання, засобів зв'язку.

«Місцевим бюджетам необхідно збільшити субвенцію на забезпечення підтримки окремих медичних установ і проведення заходів профілактики і протидії поширенню коронавірусної хвороби. Виконавши цей комплекс першочергових заходів, ми зможемо захистити наших медиків і врятувати життя людей, забезпечити лікарні всім необхідним», - відзначають депутати від ОП-ЗЖ.

Опубліковано: 20 жовтня 2021
×
Приєднатися