Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Мішустін на зустрічі з Медведчуком: «РФ розгляне можливість пом'якшення санкцій щодо українських підприємств»

Голова Політради партії «Опозиційна платформа ‒ За життя» Віктор Медведчук і прем'єр-міністр РФ Михайло Мішустін обговорили питання часткового скасування російських санкцій щодо українських промпідприємств, а також перспективи економічного співробітництва двох держав.

«Економічна, соціальна криза в Україні змушує мене, як представника партії "Опозиційна платформа ‒ За життя", звернутися до вас із питанням часткового скасування санкцій щодо промислових підприємств, підприємств "Ліги машинобудівників та роботодавців України "Укрмашбуд", яка об'єднує понад 240 компаній, ‒ сказав російському прем'єру Віктор Медведчук. ‒ Це підприємства важкого машинобудування, електротехнічного, сільськогосподарського машинобудування, а також целюлозно-паперової та виноробної промисловості, які були орієнтовані на Російську Федерацію. Сьогодні їх виробничі потужності завантажені лише на 10‒30%, решта простоює. Через це фактично залишаються без роботи і, відповідно, без засобів до існування більше ніж 150 000 спеціалістів та їхні сім'ї».

Український політик запевнив, що чимало українців добре ставляться до Росії та вірять: дружні й міцні торгово-економічні відносини між країнами будуть відновлені.

Також Медведчук погодився з тим, що санкції мають бути скасовані у двосторонньому порядку, але з огляду на бездіяльність офіційного Києва у цьому напрямку попросив уряд РФ вивчити питання «скасування санкцій, які фактично знищіли економіку України й однаково в майбутньому будуть скасовані», оскільки «експортний потенціал України спрямований на реалізацію продукції на території Росії».

Прем'єр-міністр РФ нагадав, що не російська сторона першою запровадила санкції, однак пообіцяв розглянути прохання представника ОПЗЖ.

«Фактично ці санкції в односторонньому порядку були реалізовані українською стороною. І, на жаль, не тільки проти юридичних осіб та фізичних осіб, а й секторальні ‒ проти цілих секторів економіки, ‒ заявив Мішустін. ‒ До чого це призвело? До скорочення взаємного товарообігу. Учетверо зменшилася реалізація продукції в бік Російської Федерації. У нас триває процес імпортозаміщення, ніші, які звільнилися, зайняли компанії з ЄАЕС. Однак, розуміючи, що в цьому питанні потрібно просуватися, я обіцяю: ми уважно вивчимо всі ваші пропозиції та спробуємо знайти відповідні рішення, якщо це буде можливо».

Прем'єр-міністр РФ зазначив, що абсолютна більшість росіян дуже тепло, по-братськи ставляться до українців і бажають відновлення добросусідських відносин, які багато років існували між нашими країнами. А також особливо подякував Віктору Медведчуку та партії «Опозиційна платформа ‒ За життя» за послідовну позицію в питанні відновлення і зміцнення торгово-економічних відносин між Україною та РФ.

«Напевне, найголовніше ‒ культурно-історичні цінності наших народів. На жаль, не всі сім'ї, друзі сьогодні можуть без перешкод спілкуватися. Але ми вітаємо ваші зусилля. Хочу вам подякувати за це», ‒ сказав Михайло Мішустін.

Опубліковано: 7 жовтня 2020
×
Приєднатися