Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Медведчук у Страсбурзі представив мирний план врегулювання кризи на Донбасі

17 липня у Страсбурзі в Європарламенті Віктор Медведчук, голова Політради партії «Опозиційна платформа ‒ За життя», презентував мирний план ‒ План-концепцію врегулювання кризи на Південному Сході України.

«Це велика честь для мене ‒ сьогодні вітати пана Медведчука в Європарламенті», ‒ заявив євродепутат Нейтан Гілл, додавши, що Медведчук ‒ досвідчений політик, юрист за професією, який використовує свій досвід для участі в переговорах у Мінську. «І ось ця людина поруч з нами, у якої є гідність і яка є справжнім патріотом», ‒ сказав Гілл.

Віктор Медведчук нагадав, що з 2014 року бере участь в переговорному процесі щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

«В першу чергу я хочу сказати, що План-концепція мирного врегулювання на Донбасі ‒ це результат зокрема і мого особистого досвіду в питаннях ведення переговорного процесу, яким я займаюся з далекого вже сьогодні травня 2014 року. Саме в травні 2014 року, коли почався конфлікт на Донбасі, на сході, після відомих подій на Майдані в 2013-му, наприкінці, та на початку 2014-го, після приходу нової, тоді ще тимчасової влади в особі виконуючого обов'язки президента України пана Турчинова, на його прохання я кілька разів виїжджав до Донецька та Луганська... і ми проводили переговори, і я, і представники нашої партії, для того, щоб миром тоді, на тій ранній стадії, коли ще не було десятків тисяч жертв, закінчити цей конфлікт», ‒ розповів Медведчук.

У своєму виступі політик розкрив подробиці Плану-концепції врегулювання кризи на Південному Сході України, заявивши, що головне завдання ‒ повернути людей, а не території.

«Мирний План-концепція, який я сьогодні презентую і про який я сьогодні говорю, був розроблений нашою партією, виходячи з інформації, якою ми володіємо, виходячи з тих бесід, зустрічей і розмов, які проводилися, зокрема і мною, з керівниками невизнаних республік у Донецьку і Луганську, з представниками і керівництвом Російської Федерації. Наш План-концепція має кілька основних засад, і фундаментом його є те, що поставлено головне стратегічне завдання ‒ це повернути людей, а не території», ‒ заявив голова Політради партії «Опозиційна платформа ‒ За життя».

За його словами, повернути людей, які проживають на непідконтрольній уряду України території, можна, надавши їм ті гарантії безпеки, ті умови та можливості, за яких вони могли б повірити українській владі.

«У нашому плані це називається повернути Донбас в Україні, а Україну на Донбас. Через свідомість людей, через розуміння того, що ми всі повинні жити в одній, єдиній країні. Так як прихильником територіальної цілісності є і наша партія, ми, що прагнемо саме цих цілей, благородних цілей, надаємо можливості людям, які б могли повірити в те, що їх повернення буде успішним і буде спрямованим на захист їхніх прав і свобод у нашій країні, в Україні, громадянами якої вони є і сьогодні. Ми запропонували механізм цього плану, це механізм прямого діалогу і прямих переговорів. Цей механізм передбачає прямий діалог між Києвом, Донецьком, Луганськом і Москвою», ‒ розкрив подробиці Медведчук.

Також він зазначив, що лише за столом переговорів можна домовитися про те, як принести мир на Донбас і покінчити з бойовими діями. «Причому зробити це таким чином, щоб це було гарантією неповернення до такої ситуації в майбутньому», ‒ уточнив політик.

Віктор Медведчук зазначив, що сьогоднішнім виступом перед депутатами Європарламенту він хоче донести іншу точку зору: «Не точку зору влади колишньої, яка займала пасивну позицію в питаннях миру, а іншу точку зору, іншої України, яка вважає, що мир ‒ це реальність, яка знає, як цей мир принести в Україну, як його досягти. І ми готові реалізовувати цей план для того, щоб цей мир запанував в Україні».

Як відомо, у зустрічі з Віктором Медведчуком взяли участь депутати Європарламенту від Великої Британії, Франції, Німеччини, Угорщини, Болгарії, Іспанії, Латвії, Словаччини.

Опубліковано: 17 липня 2019
×
Приєднатися