Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Медведчук вимагає від Гончарука припинити практику корупційного вимивання коштів із держкомпаній

Голова Політради «Опозиційної платформи – За життя», народний депутат України Віктор Медведчук вимагає від прем'єр-міністра України Олексія Гончарука: «Вжити невідкладних заходів щодо припинення стягнення винагород державним виконавцям при виконанні судових рішень, боржниками в яких є державні підприємства, шляхом внесення відповідних змін до постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку виплати винагород державним виконавцям та їх розмірів і розміру основної винагороди приватного виконавця" від 8 вересня 2016 року № 643».

Медведчук указує на сформовану практику протиправного корупційного лобіювання колишніх керівників Міністерства юстиції України, для якої в законодавство України були внесені зміни, що виключали можливість добровільного виконання судових рішень, і запроваджено виключно примусове виконання.

Йдеться про підприємства, що знаходяться у держвласності, та про багатомільйонні суми.

«Одним з державних виконавців було отримано 14 000 000 грн винагороди за стягнення ним 710 000 000 грн боргу з ВАТ "Українська залізниця" в інтересах Першого українського міжнародного банку і "ТАСкомбанку"», – навів у своєму запиті один з численних фактів Віктор Медведчук.

Йдеться про Андрія Назаровця, який просив і отримав на рахунок 14 000 00 грн винагороди за стягнення ним 710 000 000 грн боргу з "Укрзалізниці" в інтересах ПУМБу і "ТАСкомбанку". Виконавець запевняє, що винагороду отримав у повному обсязі. Однак отримати цю винагороду він дозволив за довіреністю, виписавши цей документ в один і той самий день з іншим судовим виконавцем Максимом Борейком одній і тій самій людині – Миколі Лисенку. Така синхронність наводить на думку про існування корупційної схеми, якою користувалися для вимивання коштів держпідприємств.

Опубліковано: 19 листопада 2019
×
Приєднатися