Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Медведчук: Скасування виборів на Донбасі перекреслило Мінські угоди

Прийняту Верховною Радою України 15 липня 2020 року постанову про проведення місцевих виборів, якою обмежили проведення виборів на Донбасі, потрібно скасувати. Про це в інтерв'ю представникам ЗМІ під стінами Верховної Ради України заявив голова Політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук.

Політик нагадав, що пунктом 3 цієї постанови парламент обмежив вибори на Донбасі, не проводяться вибори Донецької та Луганської обласних рад.

«Але сталося так, що військово-цивільні адміністрації перетягнули ковдру на себе. І для них, звичайно, не потрібні місцеві ради, які встромлятимуть палиці в колеса їхній здебільшого незаконній, злочинній діяльності», – пояснив Віктор Медведчук мотиви ухваленого ЦВК і Верховною Радою рішення.

А головне, що було предметом неодноразового розгляду ТКГ під час мінських переговорів і на нараді радників глав держав «нормандського формату» в Берліні, – це пункт 4, який і став каменем спотикання, акцентував увагу народний депутат.

«Я можу сміливо про це говорити. Каменем спотикання, тому що він описує умови, за яких вибори на Донбасі можуть відбутися. Йдеться про вибори на Донбасі – на неконтрольованій Україною території. Чомусь, коли багато хто характеризують це питання, то опираються на те, що, мовляв, вибори не можуть бути зараз проведені там з багатьох причин. І це природно», – продовжив Віктор Медведчук.

Але умови, зазначені в пункті 4, прямо і безпосередньо суперечать Мінським угодам.

«Камінь спотикання, тобто 4-й пункт постанови Верховної Ради від 15 липня 2020 року буде наріжним каменем будь-яких переговорів», – підкреслив Медведчук, зазначивши, що його проштовхала "партія війни", яка представлена в парламенті частково "Слугою народу", фракцією "Голос", "Європейською солідарністю" Порошенка.

«Сьогодні ТКГ продовжить переговори щодо Мінських угод. По всіх питаннях, щоб зрушити з місця (обмін, розведення сил, відведення озброєнь, розмінування та багато іншого), вони починатимуться з питання скасування пункту 4 постанови Верховної Ради України від 15 липня 2020 року. Тому що цей пункт перекреслив Мінські угоди. І немає сенсу проводити в мінському форматі переговори, якщо існує такий пункт, проштовхнутий "партією війни" у Верховній Раді України», – переконаний Медведчук.

На думку політика, Зеленський і його оточення, його фракція (монобільшість у Раді) повинні це розуміти.

«Поки такий пункт не буде скасовано, не може бути й розмов про подальшу реалізацію Мінських угод і необхідних для України домовленостей. У цьому разі Україна повністю винна у зриві переговорного процесу», – підсумував Віктор Медведчук.

Фракція партії «Опозиційна платформа – За життя» у Верховній Раді України послідовно і принципово відстоює можливість проведення виборів Луганської та Донецької обласних рад. Про це раніше заявляв голова Політради ОПЗЖ Віктор Медведчук.

«Починаючи з 15 липня 2020 року, коли приймалася постанова Верховної Ради про оголошення проведення виборів, де є пункти 3 і 4. Пункт 3 – необрання Луганської та Донецької обласних рад. Пункт 4 – умова, за якої вибори на неконтрольованих територіях можуть відбутися. Причому ці умови прямо і категорично суперечать Мінським угодам, що викликало відповідну реакцію і в Москві, і в Донецьку, і в Луганську під час переговорів ТКГ», – поінформував політик.

Опубліковано: 16 вересня 2020
×
Приєднатися