Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Медведчук про переселенців у ТКГ: Домовлятися треба з тими, хто реально ухвалює рішення на Донбасі

Ідея влади залучити до переговорів щодо Донбасу «знакові постаті» серед переселенців ні до чого не призведе, вона лише відволікає увагу від виконання Мінських угод. Таку думку в кулуарах Верховної Ради озвучив голова Політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народний депутат Віктор Медведчук.

«У Мінських угодах немає того, чого хоче сьогодні українська влада, зокрема і пан Єрмак, який викладає подібну ідею, що переселенці ‒ представники Донбасу, які живуть у Києві, тобто на контрольованій території, ‒ представлятимуть Донбас із тієї сторони. По-перше, на це не погодяться представники Донецька і Луганська. Їхні неодноразові заяви говорять про те, що це є неприйнятним», – пояснив політик.

Крім того, нагадав Медведчук, у Мінських угодах немає нічого, що могло би тлумачитися на користь подібної ідеї.

«Хоча б тому, що всі Мінські угоди (а їх було три ‒ Мінський меморандум 2014 року, протокол 2019-го та Мінські угоди від 12 лютого 2015 року) з тієї сторони підписувалися тими, хто був керівниками невизнаних територіальних об'єднань. Тому якщо ті сторони на це не підуть, то, звичайно, ніхто інший представляти інтереси Донбасу не буде. Цю ідею я відношу до тих, які відволікають увагу від виконання Мінських угод», – зазначив парламентарій.

Нардеп упевнений, що залучення переселенців до переговорного процесу щодо Донбасу не відбудеться.

«Думаю, цього не буде. З тих причин, що я перерахував. Навіть якщо переселенці, або, як згадують про них представники влади, "знакові постаті з Донбасу", виступатимуть як перемовники зі сторони неконтрольованих територій, то домовленості ніхто не зможе реалізувати. Тому що здійснювати їх потрібно через тих, хто реально керує там, хто реально може ухвалювати рішення, а отже, реально з цими людьми можна домовитися про мир», – заявив Віктор Медведчук.

Політик запевнив, що позиція ОПЗЖ щодо Донбасу і мирного врегулювання залишається тією самою.

«Треба виконувати Мінські угоди, треба вести прямий діалог із представниками Донецька і Луганська, стосовно чого категорично негативно висловлюється сьогоднішня київська влада. Це – стратегічна помилка, і це означає, що питання не буде доведене до завершення. Тобто мирного врегулювання як такого не буде, і причина полягає в тому, що немає політичної волі до миру. А є пошук шляхів, які ні до чого не приведуть», – підсумував Віктор Медведчук.

 

Опубліковано: 3 червня 2020
×
Приєднатися